Як обрізати старі яблуні. горіх пересадка.

Якщо вам дістався старий сад, яблуні в якому погано плодоносять і молодих приростів гілок немає, не поспішайте вирубувати дерева. Пройде немало часу, поки ви виростите нові плодові дерева. Спробуйте сильної обрізанням омолодити старі яблуні. Це не тільки значно поліпшить стан дерев, а й буде сприяти регулярному хорошому плодоношення.
Вам знадобиться
  • - секатор з довгими ручками, ножівка;
  • - садовий вар;
  • - драбина.
Інструкція
1
Уважно огляньте дерева в саду. Виберіть для омолоджуючої обрізки тільки здорові яблуні . Чи не зберігайте дерева уражені раком, з глибокими ушкодженнями штамба і розламується кроною. При цьому всихають і оголені гілки - не привід позбуватися дерева, т.к. це не хвороба, а ознаки старіння. Залишайте ті яблуні , якість плодів яких вам подобається. Також візьміть на замітку і дерева, які можна буде перепрівіть.
2
Приступайте до обрізку в період спокою рослин - ранньою весною. В цей час крона дерева добре проглядається і садівникові простіше працювати. Приготуйте інструменти для обрізки: секатори, пилки, драбину.
3
Почніть роботу з видалення великих гілок. Спочатку вирізайте все засохлі гілки. Краще їх різати «на кільце» (біля стовбура). Вам слід по максимуму освітлити крону. Для цього позбудьтеся переплетених, поламаних і неправильно зростаючих пагонів (спрямовані всередину крони). Дотримуйтесь правило: краще видалити дві-три великі гілки, ніж різати багато дрібних.
4
Уважно огляньте дерево і виберіть основні великі скелетні гілки. «Підніміть крону» яблуні - видаліть все поникающие гілки, так щоб між грунтом і нижньою поверхнею крони залишилося простір висотою не менше 80-100 см. Зрізуйте згідно правилу супідрядності: основний сук повинен бути довшим, ніж його розгалуження . Якщо дерево дуже старе, то вирізайте дві третини довжини сучків. Пам'ятайте, що в цьому випадку вам доведеться сформувати нову крону з Волчкова пагонів.
5
Знизьте крону старого дерева. В результаті його висота зменшиться на метр. Для цього видаліть верхню частину стовбура з усіма великими розгалуженнями. Верхні сучки зрізайте над бічними розгалуженнями, зростаючими назовні.
6
Вирівняйте рвані зрізи ножем і нанесіть на них тонким шаром садовий вар. Приберіть обрізані гілки. Добре доглядайте за яблунями, котрі перенесли сильну обрізку. Вчасно проводите заходи щодо захисту від шкідників, держите землю навколо стовбура в чистому від бур'янів вигляді.
7
Часто біля основи старих скелетних гілок утворюються молоді сильно зростаючі пагони - дзиги. Невдало розташовані і слабкі вирізайте «на кільце», а з решти обрізанням формуйте нові скелетні гілки.
Корисна порада
Протягом літа стежте за пагонами відновлення, що з'являються поблизу великих спилов. Не допускайте росту гілок-конкурентів. Спостерігайте за молодими пагонами, вчасно зрізайте всі слабкі і загущающие.