Як навчитися паркуру швидко.

Паркур - спортивний напрямок, яке якнайкраще демонструє просту істину: «немає межі досконалості». Можна витратити все життя і займатися з повною самовіддачею, але навіть через 5 років знаходити для себе щось нове і продовжувати розвиватися. В цьому контексті фраза «навчитися паркуру» приймає більш вузьке значення - «відпрацювати базовий набір елементів».
Інструкція
1
Насамперед приготуйтеся до щоденних тренувань, адже тільки вони дозволять вчитися максимально швидко. Причому слід розподіляти навантаження - три дні на тиждень робити упор на силову підготовку (віджимання, підтягування, присідання, біг і будь-якого іншого роду вправи), а в час, що залишився практикувати безпосередньо елементи.
2
З самого початку привчайтесь працювати над flow. Цей термін має на увазі візуальну привабливість всіх ваших дій: якщо сповнений елемент виглядає негарно з боку, можна напевно сказати, що ви невірно його робите. Крім того, вкрай важливо протягом усього руху зберігати єдину швидкість: бігти, летіти і долати перешкоди потрібно абсолютно рівномірно, не пригальмовуючи і не прискорюючи.
3
Почніть з відпрацювання vault'ов. Це група елементів, призначених для переборення вертикальних перешкод, таких як парапети, перілкі чи іншого роду конструкції. Відпрацьовувати елементи краще в спеціально обладнаному залі, за допомогою регульованого коня. «Базою» є monkey, dash, king-kong, reverse і speed. Техніка виконання кожного не занадто складна, проте об'ємна: ви можете знайти ряд описів за наведеною поряд посиланням. Варто відзначити, що серед трейсерів базові елементи є найскладнішими: спробуйте зробити king-kong'a, збільшивши відстань між вами і перешкодою до 2,5 метрів.
4
Постійно вправляйтеся в перекидах, колесах та інших найпростіших речах. Це допоможе вам розвинути координацію і відчуття власного тіла.
5
Акробатичні елементи варто вчитися робити тільки в присутності тренера і за наявності м'яких матів. Навіть чудове знання техніки виконання вам може не знадобитися, адже оцінити себе з боку не вдасться. Крім того, на перших порах вкрай важлива страховка, забезпечити яку може лише досвідчений інструктор.
6
Виходьте на вулиці і докладайте фантазію! В реальних умовах можна ставити перед собою величезну кількість завдань самого різного толку, кожне з яких, так чи інакше, позитивно позначиться на ваших тренуваннях. Особливу увагу приділяйте accuracy - стрибків на точність (спробуйте, зробивши два кроки, перелетіти через дорогу і приземлитися точно на протилежний поребрик). Цей клас елементів є одним з найпопулярніших серед трейсерів.