Як зібрати радіатор опалення. Як збирати чавунні батареї.

Зазвичай радіатори опалення продають вже зібраними, але не виключено, що вам може знадобитися додати або прибрати з нього секції. Збирати радіатор опалення слід в певній послідовності, інакше його експлуатація може виявитися небезпечною.
Вам знадобиться
  • - радіаторний ключ;
  • - газовий ключ № 2;
  • - ущільнювальні прокладки чи стара камера від автомобіля;
  • - фарба масляна «Емаль» або "Нітро", пакля, ущільнювач ФУМ;
  • - комплект фасонних частин їх футорок і клапана Маєвського.
Інструкція
1
Якщо вам необхідно зібрати радіатор нового покоління з алюмінію або біметалу, візьміть одну секцію і вкрутіть до упору в її торці спеціальне внутрішнє різьбове з'єднання. Візьміть спеціальну гумову прокладку і прокладете її на місце з'єднання секцій.
2
Другу секцію щільно притисніть торцем до першої через прокладку. За допомогою радіаторного ключа стягніть секції між собою.
3
Візьміть клапан Маєвського і намотайте на його різьбу ущільнювальну стрічку. За допомогою газового ключа №2 закрутіть клапан у верхній торець радіатора. Таким же чином встановіть футорка - заглушку і торцеві футорки, призначені для підключення запірної арматури. Усі наступні секції з'єднуйте за таким же принципом.
4
Наповніть радіатор водою зі шланга і поставте його в сухе місце на суху газету. Якщо протягом двох годин радіатор не проявить ознаки негерметичності з'єднань у вигляді мокрих плям, значить, ви його зібрали правильно.
5
Щоб зібрати чавунний радіатор, візьміть чавунну секцію і до упору вкрутите в неї різьбове з'єднання.
6
Візьміть камеру від колеса автомобіля і розкроїте її вздовж. Намажте різьбове з'єднання для радіаторів по торця крейдою і прикладіть до гуми так, щоб вона залишила слід для вирізання прокладки. Виріжте гуму по сліду, потім відступите 2 см і видаліть середину. У вас повинно вийти кільце з гуми.
7
Промажьте торець секції фарбою по різьбі і прикладіть прокладку. Нанесіть на прокладку шар фарби і притисніть її другий секцією. Стягніть секції між собою різьбовим з'єднанням. Для цього скористайтеся радіаторним ключем. Усі наступні секції з'єднуйте за таким же принципом.
8
Намотайте на торцеві футорки по ходу різьблення клоччя і покрийте їх фарбою. Візьміть газовий ключ №2 і зробіть монтаж футорок в торці радіатора.
9
Заповніть радіатор водою зі шланга. Для цього краще використовувати окріп або сильно гарячу воду. Якщо ви не виявили текти, значить, радіатор зібраний правильно.