Як навчитися грати на гітарі.

Для початківця музиканта головна перевага гітари в тому, що виконавцеві абсолютно не обов'язково розуміти всі тонкощі теорії для того, щоб навчитися грати навіть вельми складні партії. Можливо, через це інструменту не старіє вже багато років і завдяки новим поколінням все ширше розкриває свій потенціал.
Вам знадобиться
  • - гітара;
  • - самовчитель.
Інструкція
1
Підберіть гітару. Вчитися грати найпростіше на класичній гітарі з нейлоновими струнами і широким грифом, т.к. у вас буде великий простір для постановки пальців і м'які струни, які неважко затискати. Однак такий інструмент більше підходить для переборів і романсів - рок («Сплін» і «Muse», наприклад) звучатиме нудно. Для нього більше підійде «естрадна» гітара: з великим корпусом, металевими струнами і вузьким грифом. Вчитися грати на такій буде на порядок важче.
2
Скористайтеся підручником. Це допоможе систематизувати ваші майбутні заняття, що вельми важливо. Двома крайностями можна назвати самовчителі Агєєва і Вещіцкого. Перший носить виключно практичну цінність: не даючи майже ніякої теорії, вчить розставляти пальці, грати переборами і імпровізувати при грі. Другий, навпаки, користується виключно нотним станом (який ще потрібно звикнути читати), докладно описує всі принципи побудови акордів і застосовує лише професійну термінологію. Обидва підручника варті уваги, але почати краще з перового, щоб швидше досягти конкретних результатів. Вещіцкого варто читати лише потім, якщо ви все ще відчуєте, що вам це потрібно.
3
Нарощуйте «навантаження» поступово. Спочатку навчіться грати тільки правою рукою - прості перебори по струнах (1 - найтонша): 4-3-2-1-2-3-4; 5-3-2-3-1-3-2-3 і подібні. Потім приступайте до вивчення романсів і сольних партій по табулатурам. Це щось на зразок розшифрованого нотного стану - на них позначено, в якому порядку затискати струну на якому ладу.
4
Щойно пальці більш-менш звикнуть до навантаження від затиснення струни, приступайте до вивчення відкритих акордів. Вам належить запам'ятати аплікатури (принцип, за яким береться акорд) для A, C, D, E, G та їх мінорних варіантів (Am, Dm і т.д.). Власне, в цей момент і можете приступати до розучування конкретних пісень - можна знайти сотні популярних композицій, споруджуваних тільки на даних акордах. Коли ви зможете вільно грати «відкрито», приступайте до закритих акордам. Подальше навчання буде складатися тільки в постійній практиці - з часом ви будете розширювати асортимент доступних акордів, способів гри і соло-партій.
Зверніть увагу
Гітара має властивість засмучуватися. Варто постійно перевіряти її звучання і подстраівать.На перших порах прати пальці в кров - звичайна справа. Але до фанатизму доходити не варто.
Корисна порада
До підручника Агєєва додається найдокладніший відеокурс.