Як навчитися слухати людей. Як навчитися читати по губах.

Спілкування включає в себе не тільки здатність добре викладати свої думки, а й уміння слухати співрозмовника. Ви набагато краще зрозумієте, що за людина перед вами, якщо будете уважні до його слів. І вашому співрозмовнику буде набагато приємніше з вами спілкуватися, якщо він буде відчувати вашу зацікавленість.
Інструкція
1
Намагайтеся не думати про щось своєму, коли слухаєте іншу людину. Не відволікайтеся на сторонні думки. Вмійте зосередитися на розмові. Неуважність дуже заважає вникнути в сенс розмови.
2
Постарайтеся не займатися під час бесіди сторонніми справами. Чи не демонструйте своє неувага. Наприклад, постійно відволікаючись на телефонні розмови, ви не зможете сконцентрувати увагу на вашому співрозмовникові. Під час серйозної бесіди телефон краще вимкнути.
3
Не ставтеся до людини з упередженням. Не варто думати, що ваш співрозмовник не в змозі сказати щось розумне, добре, цікаве для вас. Буде дуже важко вислухати його з належною увагою. Та й ваше зверхнє ставлення не допоможе справити на інших хороше враження.
4
Щиро виявляйте цікавість до того, що вам кажуть, це не тільки допоможе не відволікатися, а й викличе у співрозмовника бажання з вами спілкуватися. Не просто слухайте, а намагайтеся вести діалог. Задавайте навідні запитання, намагайтеся зрозуміти зміст промови.
5
Чи не перебивайте співрозмовника на півслові, це неважливо і некрасиво. У людини може скластися враження, що ви не тільки не зацікавлені в тому, що він вам говорить, але і не поважаєте його думку.
6
Дайте людині закінчити свою думку, після цього якийсь час обміркуйте почуте і тільки тоді висловлюйте свою думку. Якщо ви будете придумувати відповідь під час промови співрозмовника, ви обов'язково пропустіть що-небудь важливе.
7
Встановіть зоровий контакт з мовцем. Неприємне враження справляє людина, яка дивиться по сторонах, наприклад, розглядаючи деталі інтер'єру. Якщо ви хочете показати свою зацікавленість у розмові, дивіться на співрозмовника.
8
Не забувайте про мову жестів. Якщо ви будете використовувати пози, що виражають вашу зацікавленість, всім своїм виглядом показувати наскільки важливий для вас ця розмова, вас будуть вважати приємним співрозмовником.
У бізнесі, та й в особистих відносинах дуже важливо вміти вислухати і правильно зрозуміти свого співрозмовника чи опонента. На жаль, ми не завжди вміємо це робити, в результаті чого виникають нерозуміння й образи.
Інструкція
1
Щоб оволодіти вмінням слухати співрозмовника, постійно розвивайте його в собі. Перебуваючи в громадському місці, в стані «самотності в натовпі» прислухайтеся, про що говорять люди, аналізуйте їх розмови і робіть висновки.
2
Ви повинні розуміти, що вислухати і зрозуміти співрозмовника, насамперед, необхідно саме вам. По-перше, в розмові людина розкривається більш повно, ви дізнаєтеся його краще. По-друге, те, що ви його слухаєте, розташовує в більш відвертій бесіді, оскільки тим самим ви демонструєте своє шанобливе ставлення. По-третє, в бесіді ви можете зрозуміти, як людина ставиться саме до вас. Слухайте і робіть свої висновки.
3
Контролюйте себе на продовженні всього розмови зі співрозмовником; як тільки ви втрачаєте нитку і перестаєте вловлювати зміст, зосередьтеся і сконцентруйтеся. Ви можете тільки ставити уточнюючі питання, формулюючи їх послідовно, грунтуючись на отриманих відповідях. Після того, як він висловився, коротко сформулюйте співрозмовнику свій виклад його промови, щоб переконатися, що ви зрозуміли його саме так, як він хотів.
4
Намагайтеся під час розмови встановити візуальний контакт зі співрозмовником, який може перериватися для внесення необхідних позначок в блокнот. Не водіть очима по в кімнаті, не відволікайтеся на мобільний телефон, не перегортайте органайзер - давайте йому зрозуміти, що ви його уважно слухаєте, кивайте і односкладово коментуйте почуте, щоб розлогий коментар не повів його від основної теми.
5
Чи не закінчуйте фрази за опонента, навіть якщо ваш варіант вам здається самим логічним. Нехай навіть після невеликої заминки, співрозмовник це зробить сам. У цьому випадку ви будете впевнені, що він сказав саме те, що хотів.
6
Не починайте обдумувати свою відповідь до того, як співрозмовник закінчив свою промову, в цей момент ви можете через свою неуважність упустити щось важливе, що хотіли донести до вас.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=esOK9mTQFBY
Зверніть увагу
Для того що б навчитися добре слухати, потрібно поважати собеседніка.В першу чергу необхідно чуйно вловлювати зміст сказаного сабеседніком.Что людина чекає від розмови? Співчуття, состроданія, мудрого ради, підтримки, підбадьорення.
Корисна порада
Уміння слухати співрозмовника - це справжній талант, який є не у кожного з нас, але, на щастя, його можна розвинути в собі. Якщо ви хочете стати хорошим слухачем, а значить, хорошим співрозмовником, варто звернути увагу на свої звички вести розмову з іншими людьми.