Як поливати папороть.

Щоб домашні рослини добре росли, необхідно враховувати, звідки вони походять. Батьківщина більшості видів декоративних папоротей - субтропічні ліси, тому сприятливим для них буде вологий теплий мікроклімат. Якщо папороть походить з північних широт, температура і вологість приміщення повинні бути нижче.
Інструкція
1
Багато папороті не виносять прямих сонячних променів, тому їх не можна тримати біля південного вікна. Поливати папороті потрібно теплою м'якою водою. Під час вегетації полив повинен бути рясним. В період спокою і уповільнення росту кількість води потрібно зменшити, проте не допускайте пересихання грунту.
2
В той же час треба мати на увазі, що надмірна волога теж не піде на користь рослинам. Чим вище температура в приміщенні, тим частіше потрібно поливати.
3
Листя папороті (вайи) також потребують зволоження. Оббризкуйте їх кожен день водою з розпилювача, в жарку пору року і під час опалювального сезону - не менше трьох разів на день.
4
Горщик з папороттю поставте в піддон, наповнений гравієм і водою. Вологий від водяних випарів повітря буде сприятливо впливати на рослини. Регулярно підливайте воду в піддон. Землю в горщику прикрийте вологим мохом для захисту від пересихання.
5
Якщо папороть настільки розростається, що в ємності не залишається місця для поливу, опустіть весь горщик вводу на 20 хвилин для повного зволоження грунту.
6
Якщо папороть починає втрачати листя, а на залишилися з'являються коричневі плями, це може бути ознакою недостатнього поливу. В цьому випадку обріжте всю зелень і поставте рослину в тепле світле місце, підтримуючи помірну вологість грунту в горщику. Через деякий час на стеблі з'являться нові листя.
7
Щоб запобігти зараженню папороті шкідниками, 1-2 рази на місяць можна обприскувати листя тютюнової водою. Для приготування цього засобу 100 г тютюнового пилу залийте 2 літрами гарячої води і настоюйте два дні.
8
Якщо у вас кілька горщиків з папоротями, розміщуйте їх по сусідству, щоб випаровування з листя зволожували спільний простір. Водночас відстань між рослинами повинна бути таким, щоб вони могли вільно розкинути листя.
Папороті - це велика група спорових рослин, яка налічує понад 11 000 видів. Папороті росли на нашій планеті ще за часів динозаврів. Ці рослини завжди викликали інтерес, з ними було пов'язано безліч народних повір'їв та легенд.
Квітка папороті в слов'янської міфології має безліч назв - перунов огнецвет, кочедижнік, розрив трава, жар-колір. Це найдавніше і таємниче рослина завжди дивувало людей своїм незвичайним виглядом. Було незрозуміло, яким чином розмножується папороть при відсутності цвітіння. Тому його невловимим квітам стали приписувати магічні властивості. Найвідоміше переказ розповідає про квітку папороті, яка з'являється тільки в ніч на Івана Купала. Тому, хто знайде чудова квітка, стануть підвладні багато таємні знання - він зможе розуміти мову рослин і звірів, йому стануть видні всі закопані скарби, він позбудеться усіх хвороб. Але добути цю квітку дуже непросто. Навіть якщо вдалося відшукати його в лісовій гущавині, потрібно ще не злякатися нечистої сили, яка охороняє квітка. Необхідно залишатися байдужим до її витівок, нічого не боятися і не тікати, інакше є шанс бути роздертим нечистю. Знайшовши перунов огнецвет, потрібно окреслити коло навколо себе, запалити освячену свічку і читати молитву. Крім того, в руках повинна бути гілочка полину від злих чар. Якщо все зробити правильно, опівночі розпочнеться гроза, квітка розпуститься і нечисть активізується. Не звертаючи на неї уваги, потрібно обійти квітка задом наперед тричі, потім зірвати його і бігти додому, не зупиняючись і не озираючись. На жаль, ця красива легенда всього лише казка. Папороть нікому не подарує свого квітки - біологи вже давно з'ясували, що він розмножується спорами. На тильній стороні листя у цих рослин можна побачити темні смуги або точки. Це соруси - мішечки, де зберігаються найдрібніші суперечки. В потрібний час соруси лопаються і дозрілі спори розлітаються. Починає зростати нова рослина, але звичного розміру воно досягне тільки через багато років. І все ж народне повір'я має під собою певні підстави. Зустрічаються в наших лісах два дуже рідкісних папороті - Гроздовник і вужачка. В суху жарку погоду вони викидають жовтуватий вузький колос, схожий на кисть квітів. Звичайно, це не квіти, а спороносная частина листа на довгому черешку.