Як вибрати хороший велосипед.

Велосипед є одним з найдемократичніших видів транспорту. Адже на ньому зможуть їздити і діти, і дорослі, і навіть люди похилого віку. На велосипеді можна здійснювати сімейні прогулянки, він дуже корисний для здоров'я, і взагалі, просто приємно покататися на ньому. А для того щоб вибрати підходящий саме для вас великий, знати необхідно зовсім небагато.
Інструкція
1
Велосипед и зазвичай поділяють на дитячі, підліткові і дорослі. Крім цього, буває чоловічий і жіночий варіанти. Також великі умовно можна розділити на туристичні, міські, шосейні і гірські. Причому кожен з цих типів можна віднести до аматорської, напівпрофесійній і професійної техніки.
2
Одним з найпоширеніших велосипедів є аматорський. Він прекрасно підійде і новачкам, і професіоналам. Його основні переваги - досить низька ціна і універсальність конструкції. Такий велосипед можна швидко полагодити самостійно, оскільки запасні частини до нього можна купити в будь-якому магазині.
3
Напівпрофесійний велосипед коштує набагато дорожче і якісніше аматорського. На такій техніці можна здійснювати складні велопоходи, тому така модель більше підходить для тих, хто вибрав як свого хобі велоспорт.
4
А для спортсменів-професіоналів випускається особлива техніка, яка продається поштучно і може коштувати як середній автомобіль. Недешево обходиться і обслуговування таких велосипедів.
5
Але якою б велосипед ви не вибрали, необхідно знати і враховувати основні його ходові характеристики. Так, наприклад, раму велосипеда необхідно вибирати по росту - його висота повинна бути приблизно на 10 см нижче вашого пояса. Також рама не дозволить вам втомлюватися від перенапруги при їзді.
6
Дуже важливо також вибрати велосипед зі зручним сідлом. Зазвичай прогулянкові велосипеди випускають з довгими і широкими сідлами, а гоночні - з вузькими і жорсткими. Жінкам найкраще підійдуть велосипеди з широким сідлом. Для того щоб вам було зручно, сідло можна відрегулювати.
7
Не останнє місце при виборі велосипеда займають колеса. Тут враховуються їх розмір, обід, шини, а також кількість спиць. Краще вибрати велосипед з алюмінієвим ободом. Спиці також виготовляють в основному з алюмінію. Зазвичай їх налічується 32 штуки, але у коліс гірських велосипедів зважаючи більшого навантаження буває 36.
8
Також дуже важливо наявність на велосипеді гальм. Для більшості двоколісної техніки характерні ніжні гальма механізми. Але оскільки в деяких моделях педалі розташовані не дуже зручно, краще вибрати велосипед з ручними гальмами.
Жінки відрізняються від чоловіків за анатомічною будовою - у них коротше торс, уже плечі, менше довжина рук, мініатюрніше кисті, ширшим таз. Ці особливості враховують виробники велосипедів, коли створюють моделі для дівчат.
Інструкція
1
У спортивних магазинах представлені лінійки моделей велосипедів, спеціально розроблених для дівчат. Ці моделі відразу кидаються в очі через будову своєї рами, вона у них сильно занижена. Зараз для такої будови рами немає особливих підстав, ця конструкція була створена в ті часи, коли жінки не носили штанів, а на велосипеді зі звичайною рамою в плаття не поїздиш. Зараз дівчата рідко відправляються в поїздку у сукні або спідниці, адже набагато зручніше надіти шорти або джинси. З іншого боку, на велосипед із заниженою рамою набагато зручніше сідати - не треба високо піднімати ногу.
2
Крім заниженою рами, жіночі моделі велосипедів оснащуються більш вузьким кермом, більш коротким шатуном, більш широким сідлом. Відстань між кермом і важелями гальм виробники намагаються зробити менше. Нарешті, жіночі велосипеди просто гарніше - вони мають більш округлі форми, яскраве забарвлення, цікаві принти. Якщо вам потрібен велосипед для неспішних поїздок по місту, не варто мучитися з чоловічою моделлю, сміливо беріть модель жіночу і насолоджуйтеся турботою виробника.
3
З іншого боку, у заниженою рами сильно знижена жорсткість, займатися спортивним катанням на велосипедах з нею не можна. Взагалі на такому велосипеді буде складно проїхати велику дистанцію, тому не підійде він і як туристичний. Виходячи з цього, дівчатам, охочим придбати велосипед для активного відпочинку, більше підійде чоловіча модель. Зазвичай чоловічі велосипеди невеликих ростовок відмінно підходять для дівчат.
4
В іншому вибір велосипеда для дівчини нічим не відрізняється від вибору велосипеда для чоловіка: підбирайте велосипед під свій тип катання, намагайтеся вибирати моделі відомих фірм з якісним обладнанням, обов'язково зробите тестовий проїзд в магазині. Якщо велосипед недорогий, на ньому має бути мінімум зайвих пристосувань на зразок заднього амортизатора, підніжки, крил, так як ці елементи будуть мати дуже низьку якість і скоро вийдуть з ладу, краще купити дешевий велосипед з мінімальною комплектацією, так як в нього всі ресурси при виробництві вкладені з розумом.