Як визначити, хто я за східним гороскопом.

Згідно китайській традиції, характер року визначається одним з дванадцяти тварин, які за легендою з'явилися до Будді, щоб попрощатися з ним, коли він покидав землю. Не меншим впливом володіють п'ять стихій (метал, земля, вогонь, дерево, вода), також по черзі визначають той чи інший рік. Як вважають китайці, характер і доля людини багато в чому залежать від року його народження.
Вам знадобиться
  • - місячний календар;
  • - список тварин китайського гороскопу.
Інструкція
1
Складіть список тварин китайського гороскопу. Врахуйте, що тут важлива послідовність. Тварини ідуть у такому порядку: пацюк, бик, тигр, кролик, дракон, змія, кінь, вівця, мавпа, півень, собака, свиня.
2
Визначте, коли настав новий рік за китайським календарем на рік вашого народження (це істотно тільки для тих, хто народився в період з 1 січня по 20 лютого). По відношенню до європейського сонячним календарем, китайський новий рік настає в перший молодик після 21 січня. Для визначення цієї дати в рік вашого народження потрібно мати місячний календар або знати, коли було молодик цього року після 21 січня (китайський новий рік настає в проміжку від 21 січня до 20 лютого).
3
Візьміть за точку відліку будь-який рік, наприклад, 1996 - рік Щура (це перший рік в дванадцятирічному циклі). Відрахуйте вперед або назад, залежно від вашого року народження, за списком тварин і визначте свою тварину. Зробіть поправку на відставання китайського календаря, якщо ви народилися в проміжку 1 січня - 20 лютого. Наприклад, 1996 рік розпочався за китайським календарем 19 лютого, отже, до цієї дати рік визначав знак Свиня.
4
Врахуйте чільну стихію вашого року народження. Крім того, кожній стихії відповідає свій колір. Вони чергуються в наступному порядку: вогонь (червоний), земля (жовтий), метал (білий), вода (синій/чорний), дерево (зелений). Стихії правлять на землі протягом двох років кожна.
5
Візьміть для відліку 1996 рік, коли перший рік дванадцятирічного циклу збігся з першим роком стихії вогню. Таким чином, 1996-1997 перебувають під початком цієї стихії і червоного кольору, відповідно, з 19 лютого 1996 року почався рік Червоної Щура (1997 був роком Червоного Бика).
6
Визначте чільну стихію і колір року вашого народження, відраховуючи по два роки від обраного 1996 в зазначеному порядку.