Як в'язати гачком лівші.

У переважній більшості книги та журнали з в'язання написані для тих, у кого провідною є права рука. Звичайно, ніщо не заважає і лівші в'язати звичайним способом. Просто це не дуже зручно, тому процес йде повільно, а в'язка виходить не такий рівною і красивою, як би хотілося. Тому краще з перших же кроків освоювати зручну техніку.
Вам знадобиться
  • - гачок;
  • - нитки для в'язання;
  • - книга для початківців в'язати гачком;
  • - комп'ютер з Adobe Photoshop.
Інструкція
1
Якщо ви вчитеся в'язати по книзі, першою справою підготуйте собі посібник. Спеціальну літературу для лівші й раніше знайти проблематично, але цілком підійде будь-яке посібник. Вам з нього потрібні в основному картинки. Відскануйте їх, збережіть і відкрийте в Adobe Photoshop. Відобразіть їх по горизонталі. Ви отримаєте більш-менш зрозуміле зображення того, як потрібно тримати гачок і куди протягувати нитку. Точно так само можна вчинити і з схемами візерунків, які виконуються суцільним полотном. Круглі мотиви відображати не обов'язково, оскільки в цьому випадку абсолютно все одно, в якому напрямку в'язати.
2
Відмотайте від клубка шматок нитки довжиною сантиметрів десять. Зауважте на ньому такий вузлик, щоб можна було протягнути в нього гачок. Робочу нитку візьміть в праву руку, накиньте петлею на мізинець і проведіть до вказівного пальця. Кінець нитки затисніть великим і вказівним пальцями правої руки.
3
Візьміть гачок в ліву руку. У перший момент можна його тримати так, як зручно, потім пальці самі візьмуть потрібне положення. При правильному способі великий палець лівої руки знаходиться під гачком, а середній і вказівний - зверху. Якщо у гачка є посередині плоска пластинка, тримайте його в цьому місці. Проведіть кінець гачка у вузлик, захопіть нитку і витягніть петлю. Затягніть вузлик. Знову захопіть робочу нитку і протягніть її крізь щойно вийшла петлю. Зв'яжіть ланцюжок з повітряних петель на необхідну довжину.
4
Освойте прості стовпчики. Вони не мають принципової відмінності від тих, які виконуються правою рукою. Просто ви будете в'язати їх не справа наліво, а навпаки. В кінці ланцюжка зробіть 1-2 повітряних петлі на підйом. Введіть гачок в останню перед підйомом петлю ланцюжка, витягніть робочу нитку і пров'яжіть вийшла петлю разом з тією, яка у вас на гачку. Точно так же освойте стовпчики з накидом. Зрештою у вас повинно вийти полотно, яке за зовнішнім виглядом нічим не відрізняється від виконаного майстром з ведучою правою рукою.
5
Перед тим, як взяти візерунок з книги, уважно ознайомтеся з передмовою і подивіться, позначено чи на схемах напрямок в'язання. Багато схеми однакові і для лівші й, і для правшів. Наприклад, такі, де йде рівномірне чергування стовпчиків з різною кількістю накидов з простими. У деяких випадках має сенс переписати малюнок для себе, прочитавши його у зворотному напрямку. Це зручніше при в'язанні складного стрічкового мережива і деяких інших ажурних малюнків.