Як в'язати схрещені виворітні петлі.

Використання схрещених лицьових і виворітних петель дозволяє значно розширити кількість пов'язаних на спицях візерунків. Вони можуть бути і основним елементом. Полотно виходить трохи більш щільним, ніж при в'язанні звичайними петлями.
Вам знадобиться
  • - нитки для в'язання;
  • - спиці по товщині ниток.
Інструкція
1
Для зразка наберіть довільну кількість петель. Полотно рідко в'яжеться тільки виворітними схрещеними, зазвичай цей вид петель використовується в поєднанні з іншими. Якщо ж вам потрібен варіант хусткової в'язки, виконаної схрещеними петлями, в'яжіть його лицьовими. які виконуються так. Зніміть кромочную. Введіть праву спицю в петлю, яка в даний момент знаходиться скраю, справа наліво. Робоча нитка повинна весь час бути за роботою. Візьміть її правою спицею, витягніть її на лицьову сторону. Петлю попереднього ряду скиньте, як і при вив'язування звичайних петель.
2
При виконанні виворітних схрещених робоча нитка весь час повинна знаходитися перед роботою. Від звичайної виворітного петлі схрещена відрізняється тим, що права спиця вводиться в петлю зліва направо. Саме тому такий вид петель ще називають "виворітними за задню стінку". Ця назва може зустрітися в деяких старих виданнях з в'язання. Введіть праву спицю в петлю зліва направо. Робоча нитка знаходиться на лівій спиці. Візьміть її і витягніть петлю на лицьову сторону. Петлю попереднього ряду скиньте.
3
схрещеними виворітну можна пов'язати й іншим способом. Зніміть кромочную, розташуйте робочу нитку перед лівою спицею. Введіть праву спицю в петлю справа наліво так само, як ви це робите при в'язанні звичайних виворітних петель. Робочу нитку підведіть під кінець правої спиці і витягніть на лицьову сторону, перевівши на праву спицю.
4
Схрещені петлі в'язати нітрохи не важче, ніж звичайні. Однак на їх виконання витрачається трохи більше часу, а відповідно - процес в'язання трохи сповільнюється. Тому при виконанні гладкого полотна схрещеними в'яжуть тільки один вид петель. найчастіше лицьові роблять схрещеними, а виворітні - звичайними. Малюнок виходить щільним, але виконується нітрохи не повільніше, ніж звичайна панчішна в'язка.
Корисна порада
Схрещування петель можна добитися і іншим способом. Зніміть кромочную петлю Пров'яжіть виворітного другого з наявних на лівій спиці петель. Після того, як ви витягнете робочу нитку на лицьову сторону, друга петля неминуче одягне на першу, яку можна пров'язати звичайної виворітного або схрещеною.
В'язане полотно, виконане лицьовій гладдю (тільки лицьовими петлями), має другу - виворітну - сторону. Вона робиться простими виворітними петлями (позначаються в посібниках з в'язання маленької чорної точкою) або виворітними схрещеними (велика чорна точка з галочкою на вершині). Потренуйтеся на невеликому зразку, щоб навчиться в'язати виворітну сторону речі швидко й акуратно. Це стане основою для створення багатьох самовязаних виробів.
Вам знадобиться
  • - прямі спиці;
  • - пряжа.
Інструкція
1
Наберіть на прямі спиці два-три десятка петель для створення виїзного зразка. Спочатку зв'яжіть лицьовій ряд, потім переверніть роботу. Нитка повинна лягти перед в'язанням.
2
Зніміть першу, кромочную, петлю і введіть праву спицю в наступну нитяну дужку. При цьому необхідно зробити рух на себе. Прихопивши нитка, витягніть нову петельку з вивороту роботи. Залишилася на лівій спиці дужку скиньте. Таким чином, у вас вийшла проста виворітна петля.
3
Спробуйте пов'язати виворітну схрещену петлю. При її поєднанні з лицьової схрещеною ви зможете створити більш щільне і еластичне полотно (це особливо рекомендується для в'язання гумок, шкарпеток, рукавиць та деяких інших виробів). Нитку знову розташуйте перед роботою - на вказівному пальці і правій спиці.
4
Введіть робочу спицю (вона повинна рухатися зліва направо!) В нитяну дужку на лівій стороні роботи. Прихопіть нитку і витягніть її у вигляді петельки на виворіт в'язання. Відпрацьовану дужку петлі з лівої спиці скиньте.
5
Тепер закінчите виворітний ряд до кінця або звичайними, або схрещеними виворітними петлями. Намагайтеся виконувати їх однієї величини, тоді полотно вийде рівним і гладким (не випадково виворітна сторона роботи називається «гладдю»). Часто петлі вивороту виходять слабкіше петель «обличчя» виробу. Щоб цього не сталося, робіть ізнаночние трохи більше тугими, ніж лицьові.
6
Продовжуйте виконувати зразок полотна панчішної в'язкою, тобто чергуйте лицьові і виворітні ряди. Якщо на одній стороні роботи ви вив'язувати схрещені, то повторюйте перехрещення і на звороті речі. Ніколи не плутайте в одному ряду прості і схрещені петлі, інакше в'язання буде виглядати кустарно.
Зверніть увагу
Виріб, повністю пов'язане лицьовими і виворітними рядами, завжди трохи згортається по нижній і верхній кромці. Щоб цього не допустити, зробіть по краях роботи більш щільний візерунок (такий як гумка або платочная в'язка) або обв'яжіть готову річ гачком.
Корисна порада
При роботі з панчішними спицями у вас вийдуть кругові ряди панчішної в'язки. При цьому вам необхідно завжди виконувати тільки лицьові петлі.