Як замінити свічки на Lada Priora. Заміна свічок пріора.

Згідно з регламентом АвтоВАЗу на автомобілі Lada Priora необхідно міняти свічки через кожні тридцять тисяч кілометрів пробігу. Для проведення цієї процедури зовсім не обов'язково відвідувати сервісний центр. Заміну свічок можна провести самостійно, витративши всього лише 30 хвилин особистого часу.
Вам знадобиться
  • - комплект нових свічок;
  • - магнітний ключ;
  • - викрутка;
  • - балончик зі стисненим повітрям.
Інструкція
1
Відвідайте автомобільний магазин і придбайте набір свічок. Завод-виробник рекомендує використовувати для установки в Пріору рідні свічки . Однак можна придбати аналогічні свічки іншої марки. Різниця тільки в тому, що рідні свічки потрібно міняти частіше, ніж, наприклад, іридієві. Також не варто міняти свічки поштучно, тому міняйте відразу всі чотири. При покупці зверніть увагу на упаковку свічок. Вона повинна бути цілою. Ні в якому разі не купуйте свічки з рук, інакше ви ризикуєте завдати шкоди своїй машині.
2
Заглушите двигун автомобіля і вийміть ключі із замка запалювання. Відкрийте капот. На всякий випадок зніміть мінусову клему з акумуляторної батареї. Це обезструмить бортову систему харчування. На голівці блоку циліндрів ви побачите захисний кожух з пластику. На старих модифікаціях Пріори він кріпиться за допомогою коротких болтів. Викриття їх, щоб зняти захист. Якщо у вас оновлена модлель Пріори, то для зняття потрібно всього лише трохи потягнути за один з країв кожуха. Клямка вискочить з кріплення пістона. Акуратно від'єднайте залишилися чотири пістона.
3
Від'єднайте високовольтні дроти від модулів запалювання. Знайдіть болт, який кріпить модуль запалювання до кришки головки блоку циліндрів. Акуратно відкрутите його. Вийміть всі модулі запалювання. Ретельно огляньте їх. При необхідності продміть стисненим повітрям з балончика.
4
Вставте магнітний ключ в свічковий колодязь. Обережно нахиліть свічку з «мертвої точки» і почніть викручувати її плавними рухами. Якщо свічка йде туго, то зробіть кілька оборотів у зворотний бік і прокладете викручування. Вийміть ключ разом зі свічкою. Огляньте її. Продуйте свічковий колодязь стисненим повітрям.
5
Вставте в свічковий колодязь нову свічку і вверніть її руками. Після цього закрутіть свічку ключем з моментом 31-39 Нм. За цією ж схемою замініть інші три свічки . Вставте на місце модулі запалювання. Закрутіть болти кріплення. Прочистите колодки високовольтних проводів і одягніть їх на модулі запалювання. Заміна свічок закінчена.
Часто автолюбителям доводиться міняти свічки в автомобілі. Ця найпростіша операція зазвичай не викликає труднощів, а вже тим більше не змушує звертатися в автосервіси. Однак, для виконання настільки простої процедури новачкам все ж потрібна невелика теоретична база, засвоївши яку, вони збільшать термін служби свого авто.
Вам знадобиться
  • - нові свічки запалювання;
  • - спеціальний ключ свічки.
Інструкція
1
Приступаючи до процесу заміни свічок запалювання, подбайте про майбутнє свого двигуна. Очистіть свічки і місце навколо них від бруду і пилу. Для очищення скористайтеся будь-яким компресором (наприклад, шинним) або простий щіткою. Ці нескладні дії допоможуть уникнути попадання сміття в двигун, тим самим, збільшуючи термін його дії. Упевнившись в чистоті свічок запалювання, приступайте безпосередньо до процесу їх заміни, попередньо знявши з них захисний кожух (якщо він є).
2
Насамперед, замінюючи свічки запалювання, від'єднайте від них високовольтні дроти (будьте при цьому вкрай обережні і дотримуйтесь техніку безпеки). Для більшої впевненості промаркируйте дроти, щоб знати їх точне місце і приналежність до певної свічці запалювання. Після від'єднання високовольтних проводів, приступайте до процесу вилучення самих свічок. Для цього скористайтеся спеціальним свічним ключем, за допомогою якого відкрутіть свічки , обертаючи інструмент проти годинникової стрілки.
3
Наступним кроком вкрутіть нову свічку запалювання. Для початку вкручуйте свічку в свічковий колодязь рукою, після цього скористайтеся ключем, але не затягуйте свічу дуже туго (не більше чверті обороту). Перед вкручування, при бажанні, змастіть різьблення свічки запалювання, щоб уникнути корозії. Також, змащена свічка в майбутньому, при завершенні свого терміну роботи, набагато легше витягується з свічкового колодязя. Після цього приєднайте промаркірований провід до нової свічці і приступайте до заміни наступної.
4
Не забувайте, не варто виймати відразу все свічки запалювання, робіть це по черзі. Так ви зможете уникнути наслідків неправильної установки: проблем із запалюванням і продуктивністю двигуна. Також не забувайте очищати сам свічковий колодязь при закручування нової свічки . Дані прості рекомендації збільшать термін дії вашого двигуна і значно спростять його експлуатацію.