Як мити декоративних щурів. якщо у щури сальна шерсть на спині.

Декоративні щури - прекрасні домашні вихованці. Вони розумні, доброзичливі і охайні. Чищення шерсті і наведення краси займають багато часу протягом дня, але іноді щурам може знадобитися додаткове купання. Багато щури не люблять купатися, вода викликає страх, провокує паніку і навіть агресію, часте миття призводить до постійного стресу. До купаниям вихованців привчають поступово.
Вам знадобиться
  • Два таза, великий рушник або шматок тканини, дитяче мило або шампунь для купання кошенят, фен.
Інструкція
1
Щурів, що відчувають страх перед водою, слід купати в двох ємностях, заповнених водою на 2-4 см. Вода, що дістає до шиї, викличе паніку, щур буде наполегливо вириватися. Також слід виключити гучні звуки. Не здійснюючи різких рухів, акуратно помістіть вихованця в першу ємність з водою температурою 30-35 ° C. Почніть поливати холку і спину щури водою з долоні, намильте руки і акуратно потріть шерсть, візьміть щура в руки, щоб помити черевце і хвіст. Для промивання вовни від мила використовується друга ємність з чистою водою. Якщо буде потрібно, змініть воду після першого ополіскування.
2
Деякі декоративні щури добре переносять купання або навіть люблять його, грають з водою і руками господаря, але це швидше виняток. Таких вихованців можна мити під струменем води прямо з-під крана. Уважно стежте за температурою води.
3
Після купання шерсть щури необхідно ретельно висушити. М'які рушники та добре вбирає вологу тканину відмінно підійдуть для видалення зайвої вологи. Загорніть вихованця в рушник, злегка потріть по росту вовни. При наявності теплого сухого гнізда цього достатньо, щур сама досушити шерстку і приведе її в потрібний вид. Якщо тварина мешкає у відкритій клітці, сушінні вовни варто приділити більш ретельне увагу. Використовуйте фен з обережністю, щоб не налякати щура. Використовувати фен можна тільки на мінімальній потужності, тримаючи його на відстані не менше 15-20 см. Переконайтеся, що струмінь повітря не занадто гаряча, направивши її на внутрішній згин ліктя.
4
У самців щурів на спині іноді утворюються сальні нашарування, вони не вимагають миття, достатньо час від часу протирати спинку вихованця вологою серветкою.
Зверніть увагу
Для купання щурів не можна використовувати побутові миючі засоби, звичайні шампуні, губки, мочалки, щеткі.Ізоліруйте вихованця від протягів на час купання і сушіння. Уникайте потрапляння води в ніс і вуха щури, це веде до важких захворювань і загибелі вихованця.
Корисна порада
Забезпечте достатню вентиляцію клітини або акваріума, де живе пацюк, вчасно і ретельно проводите чистку клітини, щодня видаляйте залишки кормів і послід вихованця, це дозволить звести частоту купань до одного разу на місяць, навіть для самців щурів.
Декоративні щури - забавні і охайні звірятка. За весь день вони вмиваються по кілька разів. Але навіть не дивлячись на це, шерсть тварини може забруднитися і просочитися поганим запахом. У такому випадку необхідно викупати звірка. Рекомендується купати щурів не частіше одного разу на місяць. Гризуни не люблять водні процедури, тому мити звірка потрібно акуратно, не завдаючи йому болю і не викликаючи стрес.
Вам знадобиться
  • - спеціальний шампунь;
  • - ванночка;
  • - засіб для догляду за шерстю
Інструкція
1
Придбайте для щури спеціальну пластмасову ванночку. Скляну брати не рекомендується, оскільки її легко розбити і можна поранити тварину. Металеві ванночки теж краще не брати, бо під час процесу миття щур починає дряпати метал кігтями, виходять неприємні звуки, які ще більше лякають звірка.
2
Налийте в ємність трохи теплої води - її кількість не повинна перевищувати п'яти сантиметрів. Температуру води можна перевірити, опустивши в ванночку лікоть. Якщо вам гаряче, то додайте трохи холодної води.
3
Посадіть щура в воду, але не відпускайте її, інакше вона втече. Почекайте деякий час для того, щоб тварина звикла до даної обстановці. І акуратно почніть змочувати шерстку щури . Не робіть різких рухів і не бризкайте водою тварині в очі і вуха.
4
Повільними круговими рухами почніть наносити на шерсть спеціальний засіб. Можна скористатися шампунем для цуценят і кошенят, підійде засіб і для тхорів, але, у жодному разі, не мийте щура своїм шампунем або звичайним милом, тому що в ньому знаходяться шкідливі для здоров'я звірка речовини.
5
Помассируйте трохи шерсть гризуна і акуратно промийте її чистою водою для того, щоб видалити залишки шампуню. Слідкуйте за тим, щоб піна і вода не потрапляли тварині в очі, вуха і ніс.
6
Закутайте звірка в рушник і витріть його шерстку. Не саджайте його тут же в клітку, а почекайте коли він трохи обсохнет у вас на руках.
7
Якщо шерсть засаливается дуже швидко, то скористайтеся наступним способом. Візьміть звичайну махрову мочалку, злегка намочіть її теплою водою і потріть нею спину тварині. Таке протирання набагато менше сушить шкіру, ніж звичайна ванна, а значить, дану процедуру можна робити кілька разів на місяць.
Корисна порада
Доглядати за шерстю тварин можна за допомогою спеціальних сухих чистячих засобів. Потрібно лише нанести засіб на шерсть тварини і помасажувати її проти росту волосся. Після цього спеціальною щіточкою вичешіть залишки суміші і розчешіть щура.