Як підготувати стіни під фарбування. підготувати стіни у ванній до фарбування.

Одним з трудомістких процесів в ремонтних роботах є підготовка стін під фарбування. Щоб справитися з цим завданням, необхідно володіти деякими навичками будівельника. Готувати стіни під фарбування складно.
Вам знадобиться
  • - шпателя
  • - валики
  • - кюветка
  • - шпаклівка
  • - грунтовка
  • - стеклохолст
  • - відерце для шпаклівки
Інструкція
1
Для початку зачистите стіни від попереднього покриття. Якщо були шпалери, то намочіть і зніміть їх. Якщо на стінах була побілка, то змийте її теплою водою. Але якщо була олійна фарба, то тут справа буде, серйозніша. Постарайтеся зачистити колишню фарбування дощенту стіни, тобто до панелі або штукатурки. Можна це зробити шпателем, а якщо фарба не піддається, то намагайтеся це зробити сокиркою або стамескою. У кожному разі зачистите поверхню стін ретельно.
2
Після того як ви звільнили стіни від старої фарбування приступайте до ремонту стін. Дефекти бувають такими як: тріщини, відвалюється штукатурка або ж ще гірше, грибок на стінах.
3
Якщо на стіні є тріщини, то прорежьте їх глибше, потім заґрунтуйте. Якщо тріщини неглибокі, то зашпаклюйте їх базової шпаклівкою, а якщо тріщини дуже глибокі, то закрийте їх розчином. Буває так, що шматки штукатурки пластом відходять від стіни разом з фарбуванням або шпалерами. Не залишайте без уваги подібні проблеми. Візьміть молоток і збийте штукатурку дощенту стіни, а місця відколів заґрунтуйте і заштукатурьте.
4
Грибок на стінах частий гість на перших поверхах. Візьміть спеціальний склад для грибка і нанесіть його пензликом, намагаючись втерти в стіни. Це допоможе вам надалі позбутися від цієї неприємності. Якщо на стінах є ще якісь недоліки, які ви побачили, то постарайтеся їх прибрати до фінішної шпаклівки.
5
Наступним етапом вашої роботи буде грунтовка стін. Ви переконалися, що стіни відремонтовані - все тріщини, дірки, відколи закладені. Тоді приступайте до грунтовки всієї поверхні стін акриловою ґрунтовкою, так як вона застосовна до всіх типів поверхні. Візьміть поролоновий валик, умочіть в кюветку (спеціальна ємність для фарби) з грунтом і відіжміть його. Тепер наносите грунт на стіну знизу вгору і не поспішайте. Намагайтеся, щоб всі ділянки стіни були заґрунтовані.
6
Для того щоб стіни в наслідку були без тріщин, на них наклеюють спеціальний стеклохолст. Це покриття досить міцне, воно не рветься, тримається міцно на стіні. Приклеюють його клеєм для вінілових шпалер і розгладжують спеціальним шпателем. Розведіть клей як написано на коробці і дайте йому трохи постояти. Далі візьміть валик і клеєм намажте стіну. Відріжте стеклохолст, який дорівнюватиме висоті стіни, і приклейте його, розгладжуючи від центру до країв. Наступне полотно приклеюйте внахлест на попереднє і шпателем прорізайте обидва полотна. У вас вийде, що обидва полотна висять стик в стик. Коли ви всі стіни оклеите полотном, то ще раз пройдіть по них клеєм. Зробіть це для того, щоб не завдавати ґрунтовку.
7
Тепер настав час фінішної шпаклівки. За стеклохолстов вона виконується за 2 рази, така технологія оздоблювальних робіт. Фінішна шпаклівка виконується на «сдир». Шпаклівку наносите на стіну тонким шаром великим шпателем, а надлишки шпаклівки з нього знімайте другим шпателем поменше. Нанесіть шпаклівку рівним шаром.
8
Після того як шпаклівка висохне, прошкурьте її дрібною сіточкою, яку можна купити в будівельних магазинах. Не натискайте на стіну сильно, щоб не було подряпин. І останнє, що слід вам зробити, це ще раз всі стіни заґрунтувати. Тепер вони готові до фарбування.
Корисна порада
підготувати стіни під фарбування, стеклохолст, шпаклівка
Забарвлення стін - найпоширеніший варіант декоративної обробки. З появою в Росії нових технологій вона набуває все більшої популярності. Перед нанесенням фарби стіни необхідно правильно обробити і підготувати, щоб покриття лягло рівно, красиво виглядало і довго трималося на поверхні стін.
Інструкція
1
Фарба не приховує тріщин і нерівностей, тому стіну необхідно ретельно вирівняти і обробити дрібною шкуркою.
2
Свіжу штукатурку фарбувати не можна. Вона повинна повністю просохнути. Після цього покрийте її ґрунтовкою на 2-3 рази, після просушування грунтовки, можна приступати до фарбування. Добре зарекомендувала себе акрилова антибактеріальна грунтовка. Вона застосовується для внутрішніх та зовнішніх робіт і є безпечною. Її можна використовувати на поверхні з цегли, бетону, дерева, гіпсокартону. Цю ґрунтовку не розводити водою, а наносять на поверхню будь-яким способом. Просушують 12:00.
3
Внутрішні стіни , після підготовки, пофарбуйте водоемульсійною фарбою. Вона представлена в широкому асортименті і має різні кольори.
4
Якщо стіна була забарвлена раніше, то старий шар фарби необхідно зняти, поверхню відшліфувати дрібною шкіркою, за допомогою шліфувальної машини, покрити ґрунтовкою і забарвити.
5
Зовнішні стіни , також добре обробіть від старої фарби і відшліфуйте.
6
При фарбуванні дерев'яних стін вперше, перед нанесенням масляної або ацетоновій фарби, покрийте поверхню оліфою на два рази. Після висихання можна фарбувати.
7
При первинному нанесенні водоемульсійною фарби, прогрунтуйте поверхню, як зазначено вище і нанесіть водоемульсіонку.