Як розвинути обидві півкулі мозку.

Півкулі головного мозку виконують різні функції. Ліве відповідає за логічне мислення, а праве - за образне. Людині, у якої розвинені обидві півкулі, вдається поєднувати в собі вченого і творця, що дає йому значну перевагу перед іншими.
Інструкція
1
Визначте, яка півкуля мозку є провідним у вас. Для цього проведіть невеликий тест. Схрестіть руки на грудях і запам'ятайте, яка виявилася зверху. Потім поплескайте в долоні - знову зауважте, яка рука була верхньої. Стуліть пальці рук в «замок» - запам'ятайте руку, яка опинилася верхньої. І останнє: подивіться на зображення перед собою, закривши черзі очі. Якщо, закривши праве око, ви побачили, що зображення змістилося в бік, то праве око ведучий, якщо картинка змістилася, коли був закритий ліве око - навпаки.
2
У більшості людей ліва півкуля розвинене в більшій мірі, ніж праве. Цьому сприяє система освіти. З дитинства дитину вчать мислити логічно, а часом лають його за схильність до фантазування. Спробуйте діяти також. Якщо провідним у вас є ліва півкуля мозку, то постарайтеся забути на час про логіку, роздумах, віддавшись мріям. Закрийте очі, уявіть, що біжите по полю. Що ви бачите? Які запахи відчуваєте? Чим яскравіше будуть образи, тим краще.
3
Запишіть все, що вам вдалося представити. Втілюючи образи в словесну форму, ви підключите до роботи ліва півкуля, таким чином ваш мозок зможе повніше розкрити свій потенціал. Письменники найчастіше, створюючи твір, використовують і праве, і ліве півкуля. Спочатку вони подумки малюють героїв і ситуації, а потім переносять картини на папір.
4
Ознайомтеся з методикою фоточтенія. Вона побудована на використанні при читанні книг правої півкулі. Відомо, що за буквальне розуміння тексту відповідальна ліва частина мозку, тут же читач відмовляється від буквального сприйняття інформації, концентруючи увагу на всій сторінці цілком, а не на окремих словах.
5
Якщо ви правша, навчитеся писати лівою рукою (якщо лівша - правою). При цьому ви задіюєте «пасивне» півкулю, змусите його працювати. Не бійтеся, якщо спочатку щось не буде виходити, пам'ятайте, що ваше завдання - тренуватися і прагнути до досконалості.
Загальновідомо, що мозок людини складається з двох півкуль. Ліва півкуля відповідає за логіку, аналіз, точні розрахунки. Праве - сприяє розвитку уяви, творчих здібностей, інтуїції, є генератором нових ідей. Як правильно розвивати півкулі мозку, щоб стати гармонійною особистістю?

Розвинути півкулі мозку допомагає тренування рук Правильно розвивати півкулі мозку можна, тренуючи руки. Для цього необхідно звичні маніпуляції, які автоматично виконує права рука (якщо людина лівша, то ліва) починати проробляти іншою рукою. Починати слід з простих дій. Наприклад, натискати кнопки пульта ДУ перегортати записи, виймати з чохла мобільний телефон, чистити зуби і т.д. лівою рукою. Поступово завдання ускладнюється: можна спробувати друкувати, писати, малювати лівою рукою. Якщо заняття увійдуть до звички, позитивний результат не змусить себе чекати.

Працюють обидві руки - розвиваються обидві півкулі

Психофізіології розробили спеціальний комплекс вправ для розвитку півкуль. Але практика показує, що людині ближче тренування допомогою дій, які за довгі роки увійшли в звичку. Однією з найбільш ефективних методик вважається «дзеркальне малювання». Для цього нічого особливого не потрібно. Досить покласти перед собою блокнот або чистий аркуш паперу, взяти в обидві руки по ручці і почати одночасно виводити на папері однакові геометричні фігури. Цю вправу можна проробляти на роботі, вдома, на отдихе.Учение довели, що при одночасній роботі обох рук активізується діяльність головного мозку в цілому, тобто в роботу включаються праве і ліве півкулі. Тому гра на фортепіано, скрипці, набір тексту на комп'ютері і елементарна чистка картоплі - ефективні вправи, які сприяють розвитку півкуль головного мозку.