Як зробити малюнки на вікні.

Намалювати візерунки на вікнах можна самостійно, без допомоги професіоналів. Барвисті вітражі і прості орнаменти зажадають різних технік і матеріалів, але і в тому, і в іншому випадку результат буде радувати вас і ваших гостей.
Вам знадобиться
  • - трафарети;
  • - акрилова фарба по склу;
  • - кисті.
Інструкція
1
Перед нанесенням малюнка ретельно очистіть скла. Розписувати вікна найкраще за допомогою трафаретів. Вони дозволять уникнути патьоків фарби, а малюнки вийдуть акуратними і симетричними. Спеціальні трафарети бувають односторонні і двосторонні. Скористайтеся одностороннім, якщо хочете нанести малюнок на скла тільки зсередини. Двосторонні шаблони повинні повністю збігатися з зовнішньої і внутрішньої сторони. Зазвичай на таких трафаретах є мітки, щоб не було зсуву малюнка.
2
Шаблони можна приклеїти до вікна аерозольним клеєм або водою. Клей міцніше тримає трафарет на вікні, але залишить на склі сліди, які вам доведеться зчищати. Змити аерозольний клей можна бензином для запальнички Зіппо або уайтрспіритом. Акрилова фарба, якою ви будете робити малюнок, при цьому не змиється. Вода доступніше клею і не залишить розлучень на вікні, але шаблон може відклеїтися в невідповідний момент. Зафіксуйте трафарет на склі, хусткою або серветкою розгладьте шаблон, щоб видалити бульбашки і складки.
3
При малюванні на склі робіть поступовий перехід від самого світлого кольору до темного. Не набирайте на кисть занадто багато фарби, інакше можуть з'явитися краплі і патьоки. Акрилова фарба дуже швидко сохне, тому промивайте частіше кисть. Застиглий акрил дуже важко відмити, і пензлик стане непридатною для подальшої роботи.
4
Коли малюнки будуть готові, зніміть трафарети. Вікно можна буде мити звичайними засобами, акрилову фарбу вони не змиють. Розписувати скло можна не тільки акрилом. Красиві золотисті малюнки виходять за допомогою окису золота. Якщо ви хочете зробити вікно матовим, обробіть його плавиковою кислотою. Ця ж кислота зробить чисте скло блискучим. Малюнок після травлення зберігається.