Як вирощувати гливи.

Гливи - це смачні і врожайні гриби, які можна зустріти на пнях в осінньому лісі. За смаком гливи нагадують шампіньйони. Гриби можна вирощувати самостійно в пристосованих приміщеннях або на відкритому повітрі.
Вам знадобиться
  • Посівна грибниця (міцелій), поліна, солома, п/е плівка, теплиця, ящики, відра.
Інструкція
1
Купуйте готовий посівний матеріал. Від його якості буде залежати врожайність грибів. На око хороший міцелій від поганого не відрізняється. Тому потрібно вибрати надійного виробника.
2
Підготуйте субстрат, на якому будуть виростати вешенкі.Гріби добре вирощувати на полінах. Розпиляєте свіжий ствол листяного дерева на 30 см чурбачки. На зрізі деревина повинна бути здоровою, без вкраплень, темних смуг і сторонніх грибниць. Поліно добре зволожите перед внесенням грібніци.Субстратом може служити подрібнена солома, стебла кукурудзи чи лузга семечек.Матеріал подрібніть, чим він буде дрібніше, тим легше спорах гриба проростати всередині. Зволожите так, щоб при стисканні субстрату виступали крапельки води. Підготовлений матеріал щільно утрамбуйте в відра або пластикові ящики.
3
Внесіть міцелій в підготовлений субстрат.Нанесіте подрібнену посівну грибницю на торець полін, посипте вологими тирсою і оберніть п/е пленкой.В поліні просвердлите отвори або зробіть насічки, внесіть міцелій. Закрийте отвори мохом і оберніть пленкой.В субстраті з соломи зробіть ямки глибиною 5 см і на відстані один від одного 20 см. Внесіть грибницю, яка подрібнена до розміру курячого яйця. Затягніть поверхню ємностей плівкою, щоб не відбувалося висихання субстрату.
4
Грибниці проростають в тінистих місцях, захищених від вітру. Ящики і поліна можна поставити в підвал, сарай, головне, щоб там було достатньо тепло.
5
Помістіть пророщену грибницю на місце подальшого виростання грібов.Через 3 місяці грибниця проростає всередині дерев'яних чурбаков. Якщо посадка була на початку березня, то на початку червня їх можна перенести на свіже повітря. Поліна закопайте на 1/3 в землю. Розташуйте плантацію в затіненій зоні, найкраще під деревьямі.Поддержівайте вологість грунту навколо полін.
6
В ємностях з солом'яним субстратом грибниця росте через місяць. Перенесіть ящики з грибницею в парник. Слідкуйте за тим, щоб поверхня субстрату була достатньо освітлена. Забезпечте хорошу вентиляцію парника. Поливайте підлогу в парнику для підтримки вологості.
Зверніть увагу
Зрізуйте великі гриби акуратно, щоб не пошкодити молоду поросль, а краще зрізати весь грибний кущ цілком.
Корисна порада
Гливи можна вирощувати в теплу пору на балконі, встановивши там ящики з субстратом. Слідкуйте, щоб на грибницю не падали прямі сонячні промені і було досить волого.