Як плавити парафін.

Парафін широко застосовується в побуті, медицині і косметології. Такі властивості парафіну, як низька температура плавлення і висока теплоємність, дозволяють проводити з ним різні види лікування, прогрівань, а також доглядати за шкірою. Звичайний парафін, як правило, знаходиться в твердій фазі, тому перед використанням речовина вимагається розплавити.
Вам знадобиться
  • - парафін;
  • - вода;
  • - дві металеві ємності;
  • - електрична (газова) плита.
Інструкція
1
Приготуйте дві металеві ємності підходящого розміру. Це можуть бути металеві каструлі або миски різного об'єму. Розміри ємностей підберіть так, щоб одна з них вільно входила в іншу. Краю меншої ємності або ручки маленької каструлі повинні лежати на колі ємності більшого розміру, днища стикатися не повинні.
2
Залийте у велику ємність приблизно на одну третину води. Зверху встановіть каструлю меншого обсягу. Відкоригуйте рівень води таким чином, щоб днище верхньої ємності було небагато занурене у воду. Тепер можна на час витягти верхню посуд.
3
Помістіть ємність з водою на гарячу електричну або газову плиту і прикрийте її кришкою. Встановіть максимальну потужність пальника, щоб довести воду до кипіння.
4
На аркуші паперу або на старій газеті подрібніть шматки парафіну - так вони швидше розплавляться. Помістіть їх в меншу ємність, щоб речовина займало не більше її половини.
5
Зніміть кришку з кастрблі, в якій вже закипіла вода. Помістіть в неї ємність з парафіном. Відрегулюйте потужність пальника або конфорки, щоб трохи знизити інтенсивність кипіння води. Парафін закрийте кришкою.
6
Дочекайтеся, коли парафін розплавиться, перетворившись в рідку масу. Якщо в цьому є необхідність, додайте ще порцію парафіну, довівши його кількість до необхідного рівня. Після остаточного розплавлювання речовини відключіть плиту і зніміть з неї обидві ємності.
7
Використовуйте приготований парафін за призначенням. При поводженні з розплавленим парафіном будьте обережні, щоб не отримати опіків.