Як зробити гідроелектростанцію.

Тим, хто проживає в місцевості з недостатньо розвиненою інфраструктурою, нерідко доводиться стикатися з проблемою сталого енергопостачання. При відсутності постійного джерела електрики можна вирішити цю проблему, спорудивши автономну гідроелектростанцію. Для пристрою такої невеликої енергетичної установки потрібні найдоступніші матеріали, вмілі руки і що протікає поблизу річка або струмок.
Вам знадобиться
  • - листи заліза;
  • - металеві труби;
  • - електрогенератор;
  • - металевий дріт;
  • - болти і гайки ;
  • - набір гайкових ключів;
  • - інструменти для обробки металу;
  • - зварювальний апарат.
Інструкція
1
Запасіться матеріалами, необхідними для влаштування гідроелектростанції. Знадобляться металеві профільні труби, куточки, листове залізо. Приготуйте також зварювальний агрегат, набір інструментів для роботи з металами, елементи кріплення для з'єднання елементів конструкції. Придбайте генератор для турбінного колеса.
2
Виготовте лопаті турбіни електростанції. Використовуйте для цієї мети металеві труби діаметром 4 дюйма або навіть трохи більше. Для ефективної роботи турбіни число лопатей має становити не менше шістнадцяти.
3
За основу колеса турбіни візьміть маточину старого автомобільного колеса. Виготовте шаблон, щоб колеса турбіни узгоджувалися з розмірами маточини. Попередньо визначивши положення лопатей турбіни, виріжте з цього шаблону отвори в дисках, з яких буде складатися конструкція турбіни. Найзручніше поєднати шаблон по черзі з кожним з дисків і виконати отвори по числу лопастей.
4
Диски з'єднайте між собою зварюванням за допомогою сталевих прутків. До застосування зварювання зачистите сталеву поверхню від оцинковки, інакше сталь при обробці зварюванням виділятиме небезпечний для здоров'я газ.
5
Намітьте в тій частині турбіни, яка буде під'єднуватися безпосередньо до генератора, технологічний отвір розміром не менше 80 мм. Воно знадобиться для зручності монтажу агрегату, дозволивши отримати доступ до внутрішньої частини турбінної установки.
6
Через спеціальну насадку приєднаєте трубу, по якій на турбінні лопатки буде подаватися вода. Виконайте трубу динамічною, здатною вільно пересуватися в будь-якому напрямку. Така конструкція дасть можливість ефективно управляти подачею води на лопатки.
7
Встановіть на електростанцію генератор. При монтажі проводів генератора використовуйте з'єднання типу «дельта» або «зірка». Для підвищення керованості пристрої і додання генератору можливості змінювати швидкість обертання висвердлите в турбіні отвори, щоб при необхідності змінювати відстань між роторами. З боку турбіни, протилежної генератору, встановіть перетворювач змінного струму в постійний.
8
Змонтовану гідроелектростанцію розташуйте біля потоку води, будь то струмок або річка. Пристосуйте відвідну трубу діаметром близько 100 мм, до якої підключіть турбіну. Оптимальний кут нахилу труби підберіть дослідним шляхом.