Як зігнути деревину.

Виготовляючи найрізноманітніші столярні вироби, майстру нерідко доводиться використовувати криволінійні деталі. Не завжди отримати необхідну форму можна випилюванням, оскільки тут має значення забезпечення міцності матеріалу і його економія. У подібних випадках доводиться згинати деревину під різними кутами.
Вам знадобиться
  • - гаряча вода;
  • - відкритий вогонь;
  • - шаблон;
  • - сталева смуга;
  • - аміачна вода.
Інструкція
1
Використовуйте для згинання дерев'яних деталей розпарювання або термічну обробку. Якщо витримати деревину протягом декількох годин під дією високої температури і вологи, можна домогтися зміни пластичності матеріалу і зігнути заготовку під потрібним кутом.
2
Ретельно відберіть заготовки, які ви згодом будете піддавати изгибанию. Використовуйте для такої обробки дошки, розпиляні вздовж волокон. Уникайте використовувати дефектні і свілеватость дошки, а також ті заготовки, які мають сучки. Якщо використовувати матеріали з пошкодженими волокнами, то заготовка може тріснути в місці знаходження дефекту.
3
Для роботи приготуйте ємність відповідних розмірів і гарячу воду; для великих за розміром деталей знадобиться дерев'яний ящик. Невеликі деталі распарьте в киплячій воді, а більші доведеться помістити в ящик, підвівши до нього потік гарячої пари за допомогою труби.
4
Якщо вихідна заготовка виконана з свіжозрубаного матеріалу, розігрійте її над відкритим вогнем або в закритій печі. При цьому не допускайте пересушування деревини і її обвуглювання. Для цього достатньо періодично рясно змочувати деревину водою.
5
Зробивши попередню обробку деталі високою температурою або гарячою водою, приступайте до безпосереднього сгибанию деревини. Один кінець заготовки надійно закріпіть, а до вільного кінця прикладіть механічне зусилля.
6
Для згинання деталей значної довжини використовуйте шаблон. Для цього зовнішні частини виробу добре зв'яжіть разом зі сталевою смугою товщиною 2-4 мм. Згинайте деталь разом із смугою, щоб запобігти її розтріскування. Зігнувши заготовку зі смугою, закріпіть її і витримайте до повного висихання.
7
Існують спеціальні прийоми для згинання різних видів деревини. Наприклад, бамбуковий стовбур легко згинається, якщо просто нагріти його над відкритим полум'ям. Щоб зігнути лист фанери, попередньо рясно змочіть місце передбачуваного згину водою і прогрійте з обох сторін праскою. Потім згинайте лист фанери уздовж зовнішніх шарів.
Корисна порада
Перед згинанням заготовок з твердих порід деревини попередньо вимочіть заготовку в аміачної воді протягом двох-трьох годин.