Як спаяти два дроти. показання ДПДЗ газель.

Необхідність спаяти два дроти може виникнути в самій різній ситуації, починаючи від подовження кабелю електроприладу і закінчуючи створенням радіоелектронних пристроїв. Від того, наскільки якісно буде виконана пайка, залежить надійна робота електроприладу і безпеку його використання.
Інструкція
1
Спосіб з'єднання багато в чому залежить від типу використовуваних проводів. Може бути три основні варіанти: обидва дроти одножильні; обидва дроти багатожильні; один багатожильний, другий - одножильний.
2
З'єднання одножильних проводів може виконуватися в двох варіантах: спайка двох проводів; скручування проводів і подальша спайка. Перший спосіб використовуйте там, де дроти не відчувають механічного навантаження. Другий застосовуйте при подовженні кабелів електроприладів.
3
Для спайки двох одножильних проводів зачистите їх від ізоляції на 1,5-2 сантиметри. Якщо провід окислів (потемнілий), зачистите його ножем до блиску. Уникайте торкатися пальцями до зачищеним поверхнях - залишилися на них жирові сліди будуть заважати пайку.
4
залудити, тобто покрийте тонким шаром припою, спаюється дроти . Робіть це акуратно, щоб не розплавити ізоляцію. Слідкуйте за тим, щоб проведення не пружинив - зірвалися з нього краплі припою можуть потрапити в очі. Тому лудіте дроти на дощечці, а не на вазі.
5
Використовуйте при пайку каніфоль або її розчин у спирті. При відсутності каніфолі скористайтеся таблеткою аспірину. Ретельно залудити обидва дроти , з'єднайте їх внахлест на дощечці, потім візьміть паяльником краплю припою і пропоїти місце з'єднання. Потім дайте з'єднанню охолонути, чи не ворушачи дроти . Після застигання припою переверніть дроти і акуратно пропоїти другу сторону. Фіксуйте при пайку обидва дроти .
6
Місце з'єднання необхідно заізолювати. Це можна зробити двома способами: надіти на один з проводів, ще до споювання, шматочок поливинилхлоридного кембрика, потім, після спайки, зрушити його на місце з'єднання або заізолювати місце пайки ізоляційною стрічкою.
7
При з'єднанні багатожильних проводів видаліть ізоляцію на 3 см. Ретельно зачистите дроти ножем, після чого міцно скрутіть їх між собою. Місце скрутки пропоїти, стежачи за тим, щоб припій покривав з'єднання з усіх боків.
8
Якщо необхідно з'єднати одножильний і багатожильний провід, спочатку залудити одножильний приблизно на 4 см. Потім скрутіть і залудити багатожильний на 3 см. Оповте одножильний провід навколо многожильного, після чого ретельно пропоїти місце з'єднання.
В даний час мідні внутрішні трубопроводи користуються у домовласників підвищеним попитом. Це пов'язано з тим, що люди намагаються поліпшити якість свого життя, а трубопроводи з міді відрізняються бактерицидними властивостями, надійністю в експлуатації і довговічністю. Наприклад, заморожування грамотно змонтованого мідного трубопроводу не призведе до його пошкодження. Це дуже важлива властивість, оскільки взимку при аварійному розморожуванні системи опалення можливий прорив труб.
Інструкція
1
Монтаж мідних труб виробляють нерозбірним методом за допомогою пайки труб та фітингів, а також розбірним, тобто з'єднання елементів відбувається за допомогою гайок і цанг.
2
При пайку труб самостійно, спочатку зачистите зовнішній кінець мідної труби приблизно на 3 см від краю спеціальної зачисткою. Також ви можете скористатися напилком або наждачним папером.
3
Знежирте бензином або іншим органічним розчинником. Фітинг зачистите зсередини йоршиком під діаметр труби.
4
Потім за допомогою пензлика ретельно змастіть флюсом кінець труби. Флюс необхідний для зняття залишків жирових забруднень і оксидних плівок, а також захищає спаюється поверхні від окислення.
5
Акуратно вставте трубу в фітінг. Опустіть нагрітий паяльник в порошок нашатирю або каніфолі. Поява легкого димку говорить про готовність паяльника до роботи. Більш того, каніфоль або нашатир прекрасно очистять від оксидів металів жало паяльника.
6
Повільно почніть прогрівати місце з'єднання доти, поки не утвориться припій з флюсу. Під час нагрівання ви побачите, як він змінює свій колір.
7
Після цього прогрійте ще кілька секунд. Іншими словами, пальник приберіть в той момент, коли флюс почне виходити із з'єднання, а за своїм виглядом він буде нагадувати розплавленийприпой.
8
Далі тримайте припой і тримайте, поки припій не розподілені по окружності рівномірно. Якщо труба горизонтальна, знизу повинна утворитися крапля. Почекайте до повного охолодження місця з'єднання труб. Охолодження повинне проходити природним способом.
9
Протріть місце пайки вологою ганчіркою. Таким чином, ви зніміть залишки флюсу. Тепер ви можете перевірити якість з'єднання, включивши воду.
10
При замонолічуванням мідних труб передбачте захист від їх стирання, що виникає під впливом коливання температур. До того ж, через ймовірних гальванічних процесів, не допускайте стикання труб з міді з алюмінієвими виробами.