Як закріпити датчик для ехолота. Як закріпити датчик ехолота на транец.

Завдяки розвитку мікроелектроніки та постійного вдосконалення технології виробництва ехолоти давно перестали бути елітної продукцією і нині доступні навіть простим рибалкам. Для того щоб ехолот показував точні дані, необхідно знати основні правила його установки.
Інструкція
1
Перед установкою ехолота необхідно вибрати місце його кріплення, виходячи з конструкції човна і вхідного в комплект поставки пристрою кронштейна. Датчик ехолота повинен повністю перебувати в воді, паралельно її поверхні. Якщо його встановити похило, показання ехолота будуть невірними.
2
При русі швидкісних катерів дуже часто відбувається підсос повітря під днище. Якщо повітряні пухирці потрапляють на випромінювач ехолота , прилад починає давати невірні показання. Тому вибирайте для установки датчика місця з найменшою кількістю бульбашок повітря.
3
На невеликих човнах і катерах датчик ехолота зазвичай встановлюють за кормою. Вхідний в комплект поставки кронштейн буває вельми незручний і деколи занадто міцний - при наїзді на перешкоду човен може втратити транец. Якщо кронштейн вашого ехолота саме такий, замініть його саморобним, виготовленим з алюмінієвої пластини. У конструкції кронштейна передбачте можливість його відкидання при наїзді на перешкоду.
4
Щоб назавжди позбутися проблем із кріпленням датчика, розгляньте можливість вклейки його всередину корпусу човна. Такий варіант найбільш підходить для склопластикових човнів. Виберіть ділянку днища, паралельний дну водойми, зазвичай такий можна знайти поряд з кілем. Усередині корпусу акуратно зніміть на площі, необхідної для установки датчика, всі верстви конструкції корпусу, залишивши тільки зовнішню тонку оболонку.
5
Вклейте датчик на епоксидну смолу, щільно притиснувши його зсередини до зовнішньої оболонки корпусу човна. Дайте смолі схопитися, потім залийте епоксидною смолою все простір навколо датчика. Тонка зовнішня оболонка корпусу не заважатиме роботі випромінювача ехолота .
6
При установці ехолота на гумовий човен особлива міцність не потрібно, тому кронштейн з ехолотом може кріпитися навіть на швейній «липучці». Проте, правильніше передбачити кріплення кронштейна ехолота на більш надійне підстава - наприклад, до сидіння човна. Візьміть алюмінієву трубку діаметром 1,5-2 см. Сплющена один кінець, просвердлите в ньому отвір для кріплення. Потім загніть його під прямим кутом приблизно в 3-5 см від краю. Цим кінцем ви будете кріпити трубку до сидіння човна, просвердливши в ньому отвір.
7
Трубку акуратно загніть трубку так, щоб вона обгинала балон борта човна і прямовисно йшла вниз. Відріжте її приблизно в 10 см над рівнем води. Кінець сплющите в площині, паралельній борту. Просвердлите в сплющеному кінці отвір. Тут, на гвинтовому затиску, закріпіть плоску пластину з датчиком ехолота . Зручно затискати її через гумову прокладку - так, щоб пластина з датчиком зрушувалася рукою при невеликому зусиллі. Причалюючи до берега, ви в будь-який момент зможете підняти датчик ехолота .