Як виготовити домашню коптильню. Як зробити каганець.

Копчені продукти не обов'язково купувати, можна приготувати їх самостійно. Для цього на дачі варто зробити домашню коптильню, і в будь-який час ви зможете готувати смачну рибу, м'ясо, птицю і навіть овочі.
Вам знадобиться
  • - металева бочка;
  • - залізні прути;
  • - цеглини;
  • - лопата;
  • - шарніри, саморізи і викрутка;
  • - мішковина;
  • - азбоцементні або металеві листи.
Інструкція
1
Розмітьте місце для майбутньої коптильні, воно не повинно бути далеко від дому, але в той же час врахуйте, що постійний дим може заважати членам вашої родини.
2
Для того щоб виготовити коптильню , знайдіть металеву бочку і виріжте у неї дно за допомогою ножиць по металу. Вирийте яму на місці, де буде розташовуватися коптильня, діаметр ями повинен збігатися з діаметром бочки, а глибина - близько 400 мм.
3
Від ями викопайте траншею довжиною близько 1,5-2 метра. Наприкінці траншеї влаштуйте вогнище: викопайте яму глибиною 600-800 мм, обкласти її цеглою (залишивши вихід для диму в бік бочки).
4
Встановіть бочку на цеглу так, щоб через траншею в неї міг потрапляти дим, решта щілини засипте землею. У верхній частині бочки влаштуйте решітку для продуктів. Для цього закріпіть кілька прутів поперек і покладіть на них готову ґрати, або підвішуйте продукти прямо до прутів.
5
Приготуйте залізні або азбоцементні листи, щоб закривати вогнище і димар після того, як вогонь буде стійко горіти. Бочку зверху закрийте мішковиною або іншою щільною тканиною, щоб дим ішов не відразу.
6
Коли коптильня буде готова, проведіть контрольне випробування. Протопите її, щоб видалити сторонні запахи з бочки (якщо вони були) і перевірити герметичність конструкції. Зверніть увагу, весь дим повинен йти через трубу в бочку, інакше вам доведеться витратити набагато більше часу і дров на копчення продуктів у домашніх умовах.
7
Можна обійтися і без окремо складеного вогнища. Розводьте вогонь прямо на дні бочки, найкраще з тирси, щоб не було відкритого сильного вогню. Врахуйте, що в такій коптильні складно готувати великі окосту або великого птаха, але невелику рибу цілком можна закоптити. Для того щоб в таку коптильню було зручно підкладати дрова, зробіть внизу бочки невелику дверцята на шарнірах, просто виріжте квадрат і прикрутіть його саморезами до одного з обрізаних країв.
В зимову пору людям завжди хочеться чогось копченого. Маючи бажання і навички, коптилку можна зробити самостійно. Потім залишиться тільки закладати рибу, м'ясо або сало, і радіти смачним і ароматним продуктам.
Інструкція
1
Для того щоб своїми руками зробити коптилку , необхідно мати зварювальний апарат і деякі навички роботи зварника. Справа в тому, що шви обов'язково повинні бути герметичні. В іншому випадку каганець буде сильно диміти.
2
Беремо листову сталь в 3 міліметри завтовшки і робимо з неї заготовки. Розміри листів повинні складати 50х30 сантиметрів, і 30х30 сантиметрів. Після того як аркуші готові, потрібно приварити до короба смужки сталі. Вони повинні мати таку ж товщину. Смужки приварюють по всьому периметру. Ширина їх повинна становити близько 30 міліметрів. Дані смужки необхідні для того, щоб на них ставити і кріпити кришку.
3
Не варто поспішати з випилюванням або вирубкою кришки. Для початку потрібно зварити короб зі смужками, а вже після цього можна і зайнятися виготовленням кришки. На кришці повинна обов'язково бути ручка. Її можна зробити із сталі в 3 міліметри і приварити до кришки. Також можна до самого короба приварити ручки. Вони будуть завжди вам корисні при переміщенні каганця.
4
Далі нам знадобиться манометр. Можна використовувати будь-який, головне щоб добре проглядалося тиск в 1 Бар. Для цього виточують втулку зі сталі під різьблення манометра. Отвір потрібно зробити наскрізним. Стінки втулки потрібно робити з таким розрахунком, щоб її можна було без проблем приварити до кришки каганця, а також туди вкрутити манометр. Манометр буде вимірювати тиск в каганці. Найчастіше манометр має конусну різьблення, тому додаткових ущільнень не потрібно.
5
Після того як розібралися з манометром, потрібно з'єднати короб зі смужками з металу і кришкою. Свердлимо отвір діаметром 6,3 мм наскрізь через кришку. Туди вставляємо болт М6 і закріплюємо його гайкою. Зі зворотного боку потрібно також просвердлити кілька аналогічних отворів. Вони потрібні для того, щоб кришку через гумку можна було щільно прикрутити до короба.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=xKy79RznKbc