Як обробляти атлас. обробка виробів з атласу.

Один з найефектніших і в той же час складних в обробці матеріалів - це атлас. Його складно кроїти, бо він розповзається і перекошується, складно шити, так як він легко утворює затяжки, які неможливо усунути, краї постійно кришаться, а деталі норовлять розтягнутися. Щоб красиво шити, необхідно навчитися правильно обробляти атлас.
Вам знадобиться
  • - стару ковдру або покривало;
  • - булавки;
  • - желатин;
  • - свічка або запальничка;
  • - флізелінова стрічка (павутинка);
  • - коса бейка, атласна стрічка.
Інструкція
1
Перш ніж почати розкрій атлас ной тканини, розкладіть на столі стару ковдру або покривало. Потім поверх розстеліть атлас ную тканину, стежачи за тим, щоб кромка йшла рівно і збігалася з краєм столу чи ковдри. Приколіть відріз шпильками в декількох місцях, потім зверху приколіть викрійку. Милом або крейдою намалюйте обриси деталі (можна і олівцем, але врахуйте, що з деяких видів атлас а його буде дуже складно відіпрати). Вирізуйте дуже акуратно, бажано при цьому не відколювати булавки.
2
Щоб тканина не кришилася при шиття, обробіть краю розчином желатину (крім білого атлас а) або обпечуся вогнем (за допомогою запальнички або свічки). Врахуйте, що ці заходи не можуть бути постійними, вони допоможуть лише на час шиття.
3
Щоб край залишався міцним довго, приклейте по краю флізеліновую стрічку, при цьому використовуйте тканинну або трикотажну павутинку. Особливо необхідна така міра, якщо атлас не дуже гарної якості, і при спробі розсунути часткові нитки, видна щілина. В такому випадку приклейте стрічку так, щоб вона на 1-2 мм перекривала шов.
4
Зшивати деталі можна подвійним «французьким швом»: прошийте спочатку по лицьовій стороні, акуратно підрівняйте край (як правило, не більше 5 мм), потім виверніть і прошийте ще раз вже як годиться - по виворітного стороні, так, щоб необроблений край опинився всередині.
5
Пришивати дві деталі з атлас а необхідно так, щоб вони не розтягувалися, але в той же час не перетягувати, для цього перед машинною строчкою приметайте їх вручну, можна навіть косим швом (щоб у тканини не було можливості збиратися на нитці).
6
Краї з атлас а обробіть атлас ной стрічкою, косою Бейко або потайним швом через край. Якщо ви вирішили просто підігнути поділ, будьте дуже акуратні, особливо, якщо викроєно по косою. Спочатку підігніть край в один шар, приметайте і пропрасуйте. Лише потім ховайте край всередину і пришивайте (вручну або на машині), при цьому врахуйте, що тонкі види атлас а дуже чутливі до прасування, і проглаживание може вивести на лицьову сторону всі недоліки шва.
Корисна порада
Шити з атласної тканини треба тільки дуже тонкими і гострими голками, щоб не утворювалися затяжки.