Як зробити отвір у скляній пляшці.

Для декоративних або практичних цілей іноді необхідно зробити отвір у скляній пляшці. Це не так складно, як може здатися, але спочатку потренуйтеся на непотрібної посуді, щоб не зіпсувати рідкісну колекційну пляшку.
Вам знадобиться
  • - пневматичний пістолет;
  • - дриль з алмазним або загартованим сталевим свердлом;
  • - скипидар;
  • - сірчана кислота;
  • - вода;
  • - пісок або глина;
  • - шаблон з дерева, пінопласту, скла, металу або іншого матеріалу;
  • - наждачний порошок.
Інструкція
1
Найшвидший спосіб: візьміть пневматичний пістолет з добре зарядженим балоном. Встаньте на відстані декількох метрів, ретельно прицільтеся і вистрілите в пляшку. Що вилетів кульку проб'є пляшку з-під шампанського наскрізь, чи не розбивши її. Врахуйте, що отворів буде два, причому досить маленького діаметру.
2
Щоб просвердлити в пляшці отвір потрібного діаметра, спочатку приготуйте пристосування для надійної фіксації посуду, наприклад, коробку, в якій вона буде щільно сидіти. Візьміть алмазне свердло по кераміці і дуже обережно, не давлячи, свердлите. Обов'язково продумайте систему охолодження. Це може бути постійно надходить вода (тут знадобиться помічник) або спеціально підготовлений охолоджувач. Щоб його виготовити, зробіть шаблон з дерева, пінопласту або іншого матеріалу, висвердливши в ньому отвір потрібного діаметра, і прикріпіть його воском до пляшці. Наповніть ямку наждаковим порошком (його можна отримати з наждакового паперу або абразивного круга), перемішаним зі скипидаром.
3
Щоб просвердлити отвір в скляній пляшці сталевим свердлом, перед вживанням нагрійте його дочиста і змочіть в сірчаної кислоті.
4
Щоб просвердлити отвір в склі великого діаметру, візьміть трубку з кольорового металу (алюміній, латунь, мідь, бронза) довжиною 2,5-5 см і використовуйте її як свердла. До скла прикріпіть гурток з пінопласту, скла, дерева, металу або іншого матеріалу потрібного діаметра, в нього буде упиратися трубка при свердлінні. Насипте у відкритий кінець трубки змочений водою наждак і повільно свердлите, на невеликих оборотах. Слідкуйте, щоб наждачний паста завжди була між краями трубки і склом.
5
Якщо ви хочете обійтися без свердління, візьміть глину або дрібний пісок. Ретельно отмойте поверхню від жиру і бруду за допомогою ацетону, спирту або бензину. Насипте мокрий пісок або глину, розмішану до тістоподібного стану, у вигляді гірки висотою близько 10 мм. Зробіть воронку паличкою або іншим інструментом, при цьому діаметр просвітчастого скла всередині ямки повинен відповідати діаметру бажаного отвори. Розплавте в металевій баночці свинець, олово або інший припой, залийте його в отриманій лунку. Отвір вийде з гладкими краями, але вчіть, що цей спосіб підходить для скла не товщі 3 мм.