Як встановити відкатні ворота.

Для мешканців приватних будинків дуже важливо обмежити можливість сторонніх осіб проникнути на прибудинкову територію, тому особливу увагу слід звернути на надійність воріт. У Росії найкраще встановити ворота з відкатним механізмом, оскільки, крім інших переваг, ви будете позбавлені від необхідності чистити сніг перед їх відкриттям.
Вам знадобиться
  • - відкатні ворота;
  • - рівень;
  • - рулетка;
  • - лопата;
  • - майстер-шнур;
  • - цемент, пісок, вода;
  • - швелер 20 і арматура 12;
  • - шуруповерт;
  • - дриль.
Інструкція
1
Перш ніж встановити відкатні ворота , перевірте, чи відповідає проріз в паркані необхідним вимогам. Виміряйте довжину паркану в одну зі сторін від майбутніх воріт - розмір ділянки, вільної від дерев та інших перешкод, повинен бути не менше ніж у півтора рази довше ширини прорізу. Зверніть увагу: тут не повинно бути ухилу, поворотів забору і т.д.
2
Зробіть розмітку бетонної основи. Для цього вздовж паркану, починаючи від краю отвору в сторону відкату, відкладіть відстань, рівну половині отвору в паркані. Ширина ями повинна бути 400-500 мм в глибину території. З протилежного боку розмітьте яму для опорного стовпа так, щоб встановлений стовп не заважав проїзду і не заужать отвору. Викопайте яму так, щоб вона була завглибшки не менше ніж на 200 мм глибше шару промерзання грунту.
3
Візьміть швелер 20 і арматуру діаметром 12, приваріть відрізки арматури до основи з швелера так, щоб вийшла подвійна «гребінець». Потім зміцните конструкцію поперечними зв'язками, з тієї ж арматури.
4
Опустіть вийшов закладений елемент в яму швелером вгору так, щоб він розташовувався паралельно огорожі і строго горизонтально, бокова поверхня при цьому повинна примикати до наявного стовпа паркану. Зверніть увагу: від того, на якій висоті ви розташуйте закладений елемент, залежатиме зазор від нижньої кромки воріт до дороги.
5
Залийте яму бетоном так, щоб поверхня швелера була закрита. Залиште висихати не менше ніж на 6 діб.
6
Позначте лінію руху воріт за допомогою майстер-шнура на висоті 150-200 мм. Підготуйте до монтажу роликові візки. Окресліть лінію положення роликових опор.
7
Зберіть підготовлені роликові візки, вставивши їх всередину несучого профілю. Проведіть монтаж відкатних воріт і регулювання горизонтальності щита. Встановіть кінцевий ролик і заглушку несучого профілю.
8
Потім встановіть верхній напрямний кроншейн, причому сторона з отворами для кріплення повинна бути спрямована в бік опорного стовпа. Впритул до стовпа паркану поставте відповідний стовп так, щоб його ребра в закритому положенні закривали передню стулку воріт.
9
Проведіть монтаж уловлювачів та автоматики, якщо вона передбачена конструкцією воріт.