Як визначити рівень володіння англійською.

При перевірці кваліфікації співробітника практично завжди постає питання володіння мовою. І добре, якщо вирішується він однозначно - «Іноземних мов не знаю». У разі якщо якусь мову доступний, постійно з'являється необхідне уточнення «наскільки добре», причому самі анкетованих відповісти зазвичай важко.
Інструкція
1
Скачайте пробний варіант ЄДІ з іноземної мови. Не можна сказати, що даний спосіб є стовідсотковою гарантією, проте його результати, як правило, більш-менш близькі до реальності. Методика, застосована в ЄДІ, є всесвітньо визнаною, і будь-які інші тести будуються на її основі. Робота складається з п'яти частин, в кожній з яких вам потрібно буде виконати ряд завдань, пов'язаних з тим чи іншим аспектом мови. Перша - «Аудіювання», де вам належить прослухати текст і відповісти на питання. Друга - «Граматика», перевіряє знання форм дієслів і правильність написання слів. Третя - «Лексикон», пов'язана з ідіоматичними виразами і використанням нестандартних значень слів. Висновком є «Читання» (аналогічно аудіювання) і «Есе». Середній бал у відсотках досить об'єктивно допоможе оцінити ваше знання мови.
2
Якщо проходити тести немає ні часу, ні бажання, для оцінки можна використовувати матеріали інтернету. Відкрийте будь-який сайт англійською мовою (ідеально підійде новинний портал) і спробуйте прочитати кілька матеріалів. Окремо оцінюйте події розділів «Казуси» та «Бізнес», адже в них використовується абсолютно протилежний лексикон. Крім того, корисна буде аналітика.
3
Поговоріть з собою. Спробуйте вголос розповісти про який-небудь проблеми або, простіше, про улюбленому фільмі. При цьому знову ж враховуйте, що в різних галузях знання використовується різний лексикон, а тому ви цілком можете зробити собі знижку, якщо не знаєте вузькоспеціалізованих термінів.
4
Послухайте іноземний подкаст або подивіться відеоролик. Намагайтеся вибирати щось менш літературне і максимально «живе»: наприклад, вкрай цікавими можуть виявитися виступу Стіва Джоббсом на презентації iPhone або відео-блог RWJ на сайті youtube.com.
5
В інтернеті існує ряд сайтів для спілкування з англомовними людьми. З найбільш швидких і зручних можна виділити chatroulette.com, що представляє собою величезну онлайн-конференцію, в якій вас з'єднують з довільним співрозмовником. Для участі у проекті необхідна веб-камера, опціональний мікрофон. «Мовою» проекту є англійська, а тому ви можете поспілкуватися з випадково ліпшим людиною і перевірити навички володіння мовою на практиці.