Як помити термос.

Термос був винайдений ще наприкінці дев'ятнадцятого сторіччя, проте користується великою популярністю аж до теперішнього часу. Він зберігає первісну температуру продукту досить довгий час, компактний і простий у використанні. Як і будь-який предмет домашнього начиння, термос потребує ретельного догляду і регулярному очищенні. Основні проблеми, з якими стикаються його власники - стійкий темний наліт від напоїв і неприємний запах.
Вам знадобиться
  • - оцтова або лимонна кислота;
  • - таблетки для чистки зубних протезів;
  • - рис;
  • - вода;
  • - пляшковий йоржик.
Інструкція
1
Необхідно мити термос після кожного використання теплим мильним розчином, попередньо видаливши з нього всі залишки харчових продуктів. Для більш ретельного миття скористайтеся пляшковим йоржиком. Потім добре промийте і висушіть його. Під час чищення необхідно стежити, щоб вода не потрапила в проміжок між зовнішньою оболонкою і внутрішньої теплоізоляційної колбою. Це може привести до того, що термос не зможе зберігати температуру їжі та напоїв.
2
Якщо плями всередині термоса стійкі і видалити їх механічним шляхом не виходить, потрібно провести «хімічну очистку». Для цієї процедури прекрасно підійде оцет або лимонна кислота в пакетиках. Налийте в термос киплячу воду і додайте 1-2 чайні ложки 70% оцтової або два пакети лимонної кислоти. Дочекайтеся повного охолодження розчину і ретельно прополощіть термос теплою проточною водою. Якщо наліт залишився, повторіть процедуру кілька разів. Оцет і лимонна кислота не тільки видалять забруднення, а й впораються з неприємним запахом. До того ж ці природні «хімікати» не заподіють шкоди людському організму.
3
Нестандартним, але дуже ефективним способом видалення темного нальоту є використання таблеток для чистки зубних протезів. Залийте в термос гарячу воду і опустіть дві таблетки. Закрийте кришку і залиште його на ніч. Вранці гарненько збовтайте і вилийте розчин. Промийте термос кілька разів проточною водою і дайте йому висохнути.
4
Позбутися затхлого і стійкого запаху, з часом з'являється в термосі, допоможе рис. Ця крупа давно відома своєю унікальною особливістю - вбирати сторонні аромати. На відміну від промислових миючих засобів використання рису абсолютно нешкідливо для людини і застосовувати його можна часто. Засипте в термос половину склянки сирого рису і залийте його склянкою гарячої води. Залиште крупу на годину, поки рис розбухне і вбере неприємний запах. Після цього вийміть його. Термос гарненько прополощіть теплою водою. Сторонній аромат зникне без сліду.