Як розрахувати систему вентиляції. Як росчітать потужність вентиляції.

Перш ніж відправитися за придбанням комплектуючих для своєї майбутньої системи вентиляції, дуже важливо виконати всі необхідні розрахунки. Розрахунок системи вентиляції дозволяє не тільки заощадити на досить дорогих матеріалах і технічних пристроях, а й забезпечити її повноцінну працездатність.
Вам знадобиться
  • - калькулятор;
  • - ручка або олівець;
  • - чистий аркуш паперу.
Інструкція
1
Основний параметр, який вам перш за все необхідно розрахувати для майбутньої системи вентиляції ? це її продуктивність по повітрю. Для вибору цього параметра розрахуйте два значення повітрообміну: по кількості людей, які постійно проживають в приміщеннях, і по кратності.
2
Для розрахунку повітрообміну по кратності використовуйте формулу L = nx S x H (де L - продуктивність системи вентиляції , n - нормована кратність повітрообміну, яка приймається для житлових приміщень рівній 1, S - площа приміщень , H - їх висота).
3
Розрахунок продуктивності системи вентиляції за кількістю людей виконайте за такою формулою: L = N x Lнорм (де N? Кількість людей, які проживають у приміщеннях, Lнорм? Нормований показник витрати повітря на одну людину, для житлових приміщень рівний 20 м3/год).
4
За отриманого значення продуктивності майбутньої системи вентиляції виберіть вентилятор або припливну установку, якщо ви плануєте використовувати саме її. При виборі вентилятора обов'язково враховуйте величину падіння тиску повітря в системі, обумовленого її протяжністю.
5
Якщо ви плануєте, що за системою вентиляції у ваші житлові приміщення подаватиметься підігрітий до оптимальної температури повітря, виберіть для її оснащення калорифер. При виборі калорифера врахуйте продуктивність системи вентиляції , яку ви вже розрахували, і бажану температуру подаваного в приміщення повітря.
6
Маючи на руках дані по продуктивності системи вентиляції і потужності калорифера для її оснащення, приступайте до проектування повітророзподільних мережі.
7
Накресливши на папері схему ваших житлових приміщень, прорисуйте на ній місця розташування повітроводів, обов'язково позначивши місця їх згинів і місця виходу подається. Отримана чорнова схема системи вентиляції дозволить вам правильно підібрати елементи для її оснащення (перехідники, розгалужувачі, поворотні елементи, решітки або дифузори).
8
За технічними характеристиками обраного вентилятора, по діаметру і рівню розгалуженості проектованих повітропроводів визначте робочий тиск вентиляційної системи і її рівень шуму.
Зверніть увагу
При використанні в системах подачі повітря високошвидкісних вентиляторів існує ризик втрати тиску в їх віддалених ділянках і збільшення рівня шуму в приміщеннях.
Корисна порада
Для систем вентиляції великої протяжності і розгалуженості використовуйте вентилятори більш високої потужності.
В системі повітропостачання будь-якої будівлі важливим технічним показником вентиляційного обладнання служить показник кратності повітрообміну, що позначає загальну кількість повної заміни повітря в приміщенні відбувається протягом години. Перш ніж розраховувати вентиляцію , потрібно підібрати обладнання відповідно до параметрів продуктивності прокачування обсягу повітря в приміщенні.
Інструкція
1
В першу чергу врахуйте призначення приміщення, його площа, кількість працюючого обладнання, що виділяє тепло, кількість людей. Для цього ознайомтеся з поверховим планом приміщень з експлікацією, що включає в себе призначення кожного приміщення і його площа.
2
Далі займіться проектуванням повітророзподільної мережі, а саме повітроводів, розподільників повітря, разветвителей, перехідників, поворотів і т.п.
3
Розрахуйте рівень напору по мережі, рівень шуму і швидкість руху повітря. Для цього спочатку розробіть схему повітропроводів вентиляції, відповідно до цієї розробкою надалі і проводиться розрахунок. Напір по мережі розрахуйте, враховуючи діаметри повітроводів і потужність вентиляторів.
4
Також при розрахунку вентиляції, виборі обладнання для цієї системи розрахуйте наступні параметри: продуктивність, тиск повітря під впливом вентиляторів, рівень шуму (допустимий), потужність калорифера, швидкість руху повітря і площа перерізу повітропроводів.
5
Визначте необхідну кратність повітря і кількість людей, виходячи їх необхідної продуктивності припливної вентиляції, нормованої кратності повітрообміну (постійні значення від 1 - житлові приміщення, до 2,5 - офісні), і самої площі приміщення .. Виходячи з цих значень (беріть максимальне), ви визначите необхідну продуктивність.
6
За кількістю людей розраховуйте повітрообмін, враховуючи необхідну продуктивність припливної вентиляції і загальна кількість людей.
7
Самостійно розрахувати вентиляцію дуже складно. Краще звернутися до фахівця компанії, якій ви готові довірити монтажні роботи по влаштуванню вентиляційної системи в ваших приміщеннях і її подальше обслуговування.