Як навчити дитину життя.

Для того щоб навчити дитину життя, необхідно навчити його слідувати законам суспільства і дозволяти йому вільно розвиватися. У цій справі батькам потрібно особливо постаратися, оскільки тут не обійтися без терпіння і розуміння.
Інструкція
1
Першим ділом розкажіть йому про закони і правила людського існування. Постарайтеся, щоб він не тільки дотримувався зовнішні пристойності, але і навчився розуміти і приймати основи життя в суспільстві. Поясніть також, що ці правила існують не тільки для нього, а й для вас, батьків, які теж підкоряються їм.
2
Роз'ясніть дитині сенс заборон. Спробуйте, щоб він зрозумів, що якщо правил не буде і всі будуть робити те, що захочуть, життя стане занадто складною через постійну небезпеку стати жертвою злочинів.
3
Поясніть малюку, що не слід бити інших, за винятком випадків самозахисту, а також розпоряджатися тим, що йому не належить. Придумайте головне правило і вимовляєте його якомога частіше, ілюструючи реальними і вигаданими історіями і краще - власними вчинками. Наприклад, «Звертайся з іншими так, як ти хочеш, щоб поводилися з тобою».
4
Не допускайте помилки, вірячи, що дитина підросте, сам зрозуміє і вивчить всі правила (наприклад, що йому пояснять в школі або розкажуть однолітки у дворі). Пам'ятайте - для того щоб подорослішати, йому потрібно саме ваша допомога.
5
Не думайте, що одного разу пояснення правил буде достатньо. Не забувайте також про те, що постійно забороняти дитині не можна, оскільки обмеження мають бути розумними і відповідати віковим потребам малюка.
6
Для того щоб виховати у своїй дитині саме того, кого б хотіли, перш за все зверніть увагу на свою поведінку, яке служитиме для нього прикладом. Знаходьте час, щоб зробити щось хороше в присутності дитини : пояснити дорогу приїжджому, відкрити двері інваліду або людині, навантаженому пакетами. Або, наприклад, зайдіть разом до літньому одинокому діду, поцікавтеся його здоров'ям і запитайте, чи не потрібно йому допомогти чимось. Придумуйте різні історії, в яких ваша дитина виявиться героєм і тоді у вас все вийде.