Як навчитися користуватися компасом. Як користуватися компасом в лісі відео.

Сучасні навігаційні пристрої стають все більш доступними. Однак самий звичайний компас як і раніше популярний, і в нього є свої чималі переваги. Найголовніше - те, що він працює без батарейок. Відповідно, є певна гарантія, що прилад буде функціонувати увесь час, поки ви перебуваєте в польових умовах. Щоб навчитися ходити по азимуту, досить зрозуміти, як працює компас.
Вам знадобиться
  • - компас;
  • - карта місцевості;
  • - блокнот;
  • - олівець.
Інструкція
1
Навчіться визначати по компасу північ. Як правило, у цього приладу є довга стрілка з двома вістрями. Один кінець її показує на північ, іншої - на південь. Той, який на північ, завжди позначений. Він може бути синього кольору - тоді південний пофарбований червоним. Можуть бути й інші позначення.
2
Розгляньте лімб. На ньому позначені сторони світу. Північ записується російською буквою "С" або латинської "N". Ця позначка є завжди. З протилежного боку, відповідно, буде стояти "Ю" або "S". Якщо стати обличчям на північ, то зліва буде захід, а праворуч - схід. Вони теж можуть бути позначені на компасі, відповідними російськими літерами або латинськими "W" (захід) або "Е" (схід).
3
Розгляньте уважно лімб. Він розділений на 360 °. Це потрібно для того, щоб визначити кут між напрямком на північ і тим, по якому ви йдете. Компаси можуть бути різних конструкцій. Деякі моделі забезпечені додатковою стрілкою, що дозволяє зафіксувати кут. У інших модифікацій є бусоль - пристрій, що нагадує оптичний приціл, що дозволяє краще націлитися на об'єкт. Але всі магнітні компаси працюють за одним принципом.
4
Надайте компасу стійке горизонтальне положення. Зачекайте, поки стрілка заспокоїться. Це відбудеться досить швидко. Обережно поверніть прилад, щоб напрямок стрілки збігся з буквою "С" на лімбі. Виберіть напрямок, по якому вам потрібно йти, і орієнтир. Це повинен бути помітний нерухомий об'єкт - якесь будова, своєрідне дерево. Націльтеся на цей об'єкт і помітьте кут між напрямками. Якщо є карта, зорієнтуйте її так само, як компас, і намітьте шлях до об'єкта, позначивши кут. При відсутності карти запишіть напрямок у блокнот. Вам навряд чи вдасться дістатися до потрібного об'єкту по прямій, оскільки на шляху можуть зустрітися будови, струмки або яри, які доведеться обходити. Добравшись до потрібної точки, виберіть наступний орієнтир і знову визначите кут між напрямками на нього і на північ. Повертатися ви будете по записах або по карті.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=1G-X-RmhhA4
Зверніть увагу
Магнітним компасом не можна користуватися поблизу ліній електропередач або великих скупчень металу - наприклад, на залізничних коліях. Компас необхідно періодично повіряти. Піднесіть до лежачого горизонтально компасу на мить голку. Якщо стрілка зреагує - значить, все в порядку. Для того, щоб перевірити полярність, покладіть поруч повірений компас. Напрямок стрілок має збігатися.