Як відміряти сухий корм.

На упаковці з сухим кормом зазвичай вказана вага вмісту, а також рекомендоване дозування. Але якщо немає ваг, як відміряти потрібну кількість корму, щоб вихованець не переїдав, але й не залишався голодним? Існує кілька способів вимірювання сухих продуктів.
Вам знадобиться
  • - мірний стаканчик;
  • - кухонні ваги;
  • - стандартний стакан;
  • - пластикова пляшка;
  • - білизняна гумка ;
  • - аркуш паперу;
  • - олівець.
Інструкція
1
У зоомагазині вам можуть запропонувати спеціальний мірний стаканчик, на якому є ділення, відповідні певної ваги кожного виду корму. Однак в основному такі стаканчики призначені для собачого і котячого корму. Власникам черепах, тхорів і деяких видів птахів доводиться виходити їх ситуації інакше. Звичайно, такий стаканчик в будь-якому випадку корисний. Попросіть продавця його зважити спочатку порожнім, а потім насипте туди потрібну кількість корму і зробіть на стінці відповідну відмітку.
2
Можна скористатися кухонними вагами. Перед тим, як відважувати корм, не забудьте зважити ємність. Для визначення кількості власне корму необхідно з загальної ваги відняти вагу ємності.
3
За відсутності мірного посуду візьміть пластикову пляшку підходящого обсягу. Зріжте у неї горловину. У верхнього краю отриманого склянки проколіть або проріжте отвір. Всуньте в нього білизняний гумку і зв'яжіть її кільцем. Кільце закріпіть на якому-небудь виступаючим з вертикальній площині предметі. Наприклад, на дверній ручці. На самих дверей скотчем закріпіть аркуш білого паперу. Виходите з того, що 1 мл води важить 1 м Відповідно, в стандартний гранований стакан вміщається 200 г води. У магазинах всілякі напої продаються в пластикових пляшках різного об'єму, і майже завжди можна підібрати таку, яка відповідає необхідній дозуванні корму.
4
Влийте у велику пляшку зі склянки або з маленької пляшки відомого об'єму потрібну кількість води і зробіть на аркуші ризику, що відзначає положення дна. Не знімаючи гумку, вилийте воду, протріть і просушіть ваш саморобний безмен. Для швидкого сушіння можна використовувати фен.
5
Почніть насипати корм в пляшку. Слідкуйте за положенням дна. Коли воно опуститься до рівня ризики, це означатиме, що в пляшці знаходиться потрібну кількість корму.
Корисна порада
При бажанні ви можете вдосконалити прилад. Прикріпіть гумку до пробки пляшки, а вікно для засипання корму прорежьте збоку, як це робиться у пташиній годівниці. Такий безмен буде висіти рівно і без перекосів. Також до дна пляшки можна приклеїти лінійку або рейку і використовувати її як стрілки-покажчика. Щоб не знімати безмен кожен раз, підвісьте його в малопомітній місці. Це може бути, наприклад, внутрішня дверцята шафи. Гумку доведеться періодично міняти, оскільки вона має властивість розтягуватися. При цьому прилад потрібно періодично повіряти. Заново відградуювати шкалу необхідно і в тому випадку, якщо змінюється дозування або вид корму. Краще відразу зробити кілька рисок з відповідними підписами.
Сухий корм для тварин - зручна і корисна альтернатива їжі з загального столу. Економні господарі намагаються купити упаковку побільше - адже велика фасовка обійдеться дешевше. Але виникає питання - як зберігати придбаний про запас корм, щоб він не втратив своїх корисних якостей?
Вам знадобиться
  • - контейнери і банки для зберігання корму;
  • - ємності для сипучих продуктів;
  • - сміттєві мішки.
Інструкція
1
Якщо ви купили кілька невеликих упаковок, що не відкривайте нову, поки не закінчилася попередня. Не варто пропонувати вихованцеві рибне асорті на сніданок і м'ясні гранули - на вечерю. Тварина не потребує подібного різноманітності і спокійно харчується одним і тим же грудкою кілька днів поспіль. Чи не розкриті пакети зберігаються довго і не втрачають своїх властивостей.
2
Вибирайте упаковку з пластиковими зажимами - після роздрукування вона щільно закривається і зручно зберігається. Застібка багаторазова, її вистачає на весь термін використання пакета.
3
Пошукайте в зоомагазині зручну ємність для зберігання корму . Це можуть бути м'які контейнери із застібкою-блискавкою, жерстяні банки з щільно притертими кришками або пластикові мішки з підвісками. Вони не особливо дорогі, зате виглядають красиво і оберігають корм від псування, пилу і несанкціонованого проникнення вихованця.
4
Не зберігайте гранули у відкритих ємностях. Вони сохнуть, втрачають привабливий для тварин аромат і корисні речовини. До того ж специфічний запах корму пошириться по всьому приміщенню. Не дивуйтеся, якщо звірі відмовляться їсти їжу, довго простояла на відкритому повітрі - для них вона не представляє інтересу.
5
Спробуйте пересипати корм в контейнери для харчових продуктів. Можна придбати цілий набір банок, які вдало впишуться в інтер'єр кухні. Такий варіант особливо зручний для власників кількох тварин, кожне з яких має власний раціон. У великій банці можна тримати корм для собаки, у середній - їжу дорослої кішки, а в маленькій - гранули для кошенят. Помістіть банки на окрему полицю, забезпечите їх ярличками, а поруч помістіть мірну ложку для роздачі порцій.
6
Якщо ви купили великий мішок корму про запас, отсипьте частина в контейнер або банку. Відкритий пакет щільно скрутіть, перекривши доступ повітря. Помістіть його в сміттєвий мішок, зав'яжіть його і приберіть на зберігання в комору або шафу. Зберігайте запаси в темному і сухому місці - при зайвої вологості на гранулах може з'явитися цвіль.