Як налагодити відносини з родичами.

З родичами доводиться спілкуватися на близькій психологічній дистанції. З цієї причини найменша необережність може заподіяти біль і зіпсувати відносини.
Інструкція
1
Визнайте, що родинні відносини важливі - так склалося історично. Цьому сприяло існування громад, де всі залежали від всіх і родинні зв'язки мали величезне значення. Нерідко хороші посади пропонуються в першу чергу родичам. У великих містах існує справжня «мафія» провінціалів, пов'язаних один з одним по крові або через брак. Це дозволяє краще адаптуватися. Якщо один з приїжджих домагається успіху, вся сім'я непогано себе почуває.
2
При спілкуванні з родичами тримайте розумну психологічну дистанцію: не можна дозволяти їм втручатися в життя, інакше сварки відбуватимуться регулярно. Важко протистояти рідні, які живуть поруч, але в якийсь момент потрібно це робити, що позбавить від необхідності регулярно вступати в конфлікти. Найкраще діє «метод заїждженої платівки», коли ви спокійно, але наполегливо повторюєте про прийняте рішення протягом тривалого часу. З часом близька людина зрозуміє, що йому не здолати тихою рішучості, а ви поступово відвоює ступені свободи. На деякій дистанції легше жити дружно.
3
Не забувайте регулярно допомагати родичам, незалежно від того, які між вами взаємо відносини. Така позиція дозволить виглядати благородно і очікувати підтримки в різних ситуаціях. Навіть коли відносини не найбільші теплі, відмовити вам не зможуть. Якщо виникає конфлікт, потрібно сказати близьким фразу на зразок такої: «У важкій ситуації можете на мене покластися, і я теж на вас сподіваюся. Ми живемо в такому нестабільному світі. Розраховувати доводиться лише на родичів, і ви мені дорогі, тому давайте не будемо робити один одному боляче ». Близькі люди чекають від вас не тільки слів про те, що ви їх цінуєте, а й реальної допомоги.