Як виростити хурму з насінини. Як правильно садити авокадо показати відео.

Плоди хурми не просто смачні і красиві, але і дуже корисні завдяки своїм цілющим властивостям і вмісту вітамінів і мікроелементів. Вирощування хурми в домашніх умовах стає все більш популярним серед любителів-квітникарів, незважаючи на те, що досить непросто виростити тропічне диво-дерево власними руками на підвіконні.
Вам знадобиться
  • - насіннячка хурми;
  • - перманганат калію;
  • - горщики;
  • - активатор росту;
  • - грунт для кімнатних рослин;
  • - целофан.
Інструкція
1
Виростити хурму з семечка в домашніх умовах може і початківець садівник. Для цього достатньо вибрати найстигліший, що відрізняється здорової на вигляд оболонкою плід в магазині. Шкірочка повинна бути цілою і щільною, без тріщин і темних плям. Чашелистики повинні мати зелений колір і щільно прилягати до ягоді. Даний обраний екземпляр покладіть в тепле місце до тих пір, поки він не досягне абсолютної стиглості. Насіння тільки такий хурми дадуть сходи.
2
Наберіть в стакан води та зніміть з рідкої м'якоті хурми насіннячка. Опустіть їх в стакан з водою. Ті, що спливли на поверхню, викинете - вони сходів не дадуть. Решта насіння залийте слабким розчином перманганату калію або активатором росту і залиште на три дні. Підготуйте грунт для посадки насіння - для цього підійде абсолютно будь-яка земля для кімнатних рослин. Попередньо прокалите її в духовій шафі, так як хурма не відрізняється стійкістю до бактеріальних і грибкових хворобами.
3
Візьміть невеликі ємності, діаметр яких повинен становити не більше 15 сантиметрів, насипте на дно керамзит і підготовлений грунт. Опустіть насіння на глибину 1-2 сантиметри і полийте, накрийте целофаном і поставте в тепле місце (можна поруч з батареєю). Періодично провітрюйте горщик, піднімаючи целофан, підливайте воду в міру висихання землі. Через пару-трійку тижнів з'являться перші сходи, в цей час можна знімати плівку.
4
Часто трапляється так, що кісточка залишається на кінці паростка. Якщо протягом двох днів вона не відпаде, постарайтеся самостійно і дуже акуратно позбавитися від стулок, інакше паросток загине. Сходи дуже швидко ростуть, тому рекомендується їх періодично пересаджувати в ємність трохи більшого розміру, щоб коренева система не відчувала дефіциту місця.
5
У період рекомендується виносити деревце на балкон або у двір, на добре освітлене місце. Так як хурма не любить прямих сонячних променів, перший час притіняти рослину. Два рази на місяць підгодовуйте деревце мінеральними й органічними добривами.
6
Після того як сформувалися молоді сіянці, зробіть прищіпку на рівні 30-50 сантиметрів для подальшого розгалуження. Залиште три верхівкових втечі. Коли вони досягнуть висоти 30-40 сантиметрів, Прищепа їх. Таким же чином Прищепа гілки другого порядку. Поступово сформуйте округле деревце півтора метрів заввишки. Так як рослина є скороплідний, перші квіти можна побачити вже на четвертий рік після посадки.