Як зменшити артеріальний тиск. Як знизити тиск в домашніх умовах.

До підвищення артеріального тиску може призвести стрес, зловживання кавою або алкоголем, надмірна вага, проблеми з судинами і порушення функції нирок. Проте у ряді випадків гіпертонія виникає без будь-яких видимих причин. Викликаючи головний біль, вона серйозно погіршує самопочуття, а тому при перших ознаках підвищення тиску необхідно вжити заходів.
Вам знадобиться
  • - 5% оцет;
  • - гірчичники;
  • - лікарські препарати.
Інструкція
1
Артеріальний тиск в межах 130/85 вважається нормальним. Його підвищення обумовлено посиленою роботою серцевого м'яза і звуженням кровоносних судин. Це не тільки погіршує самопочуття, але і здатне викликати важкі наслідки, такі як мозковий інсульт, інфаркт, аритмія і серцева недостатність. Ризик не знижується і в тому випадку, якщо гіпертонія протікає безсимптомно. Ось чому так важливо контролювати артеріальний тиск , періодично проводячи вимірювання.
2
Якщо артеріальний тиск підвищено незначно (до 159/99), нормалізувати його можна без застосування медикаментозних засобів. Ляжте на спину, зігніть ноги в колінах і зробіть повільний глибокий вдих. Затримайте дихання на одну-дві секунди, після чого повільно видихніть. Повторюйте вправу 20-25 разів, збільшуючи тривалість і глибину вдихів і видихів. Вправа покращує циркуляцію крові, насичує тканини киснем, зменшує навантаження на серцевий м'яз і знімає стрес. В результаті цього тиск приходить в норму вже через 10-15 хвилин.
3
Оберніть ступні тканиною, змоченою в 5% оцті. Артеріальний тиск має зменшитися вже через 5-10 хвилин. Того ж ефекту можна досягти, доклавши ззаду шиї гірчичник.
4
При значному підвищенні артеріального тиску без консультації лікаря не обійтися. Разово можна прийняти сечогінний засіб або бета-блокатор (атенолол, бісопролол і т.д.), однак без з'ясування причин гіпертензії та проведення адекватного лікування не можна бути впевненим у тому, що проблема не повернеться через деякий час.
5
Хорошим засобом для зменшення тиску є солі дієта. Вона не може надати миттєвий ефект, однак при хронічній гіпертонії вона допомагає знизити і утримувати тиск на прийнятному рівні.