Як запам'ятати прочитаний текст. Як ефективно запам'ятовувати прочитане.

Деякі люди намагаються запам'ятати текст, перечитуючи його знову і знову. Такий процес, який в народі називається зубрінням, не приносить великої користі. Мозок попросту втомлюється від механічної роботи, і всі зусилля зводяться нанівець. Є більш цікаві та ефективні способи запам'ятати прочитане.
Інструкція
1
Забезпечте комфортну для читання обстановку. Увімкнений телевізор, музичний фон і розмови на сторонні теми перешкоджатимуть вашим спробам вивчити текст . Краще знайти затишне місце, сісти зручніше, відгородити себе від сторонніх звуків і приступити до читання.
2
Читайте найважливіші текст и в той час, коли ваш мозок працює найкраще. Для більшості людей цим часом є ранок. Але існує категорія людей, у яких працездатність і уважність підвищується, навпаки, до вечора. Прислухайтеся до своїх біоритмам і виберете найбільш продуктивне для навчання час.
3
Читайте текст уважно, не відволікаючись на сторонні думки. Намагайтеся рухатися очима тільки вперед, не повертаючись до раніше прочитаного - такі перескоки тільки розсіюють увагу. В процесі читання виділяйте головне і другорядне, нове і вже відоме.
4
Перепишіть текст від руки, якщо він невеликий. В цьому випадку ви підключите ще один вид пам'яті - моторний, а це допоможе значно швидше запам'ятати прочитане. Якщо текст великий, випишіть основні її тези, складіть схему, таблицю або навіть намалюйте до нього ілюстрацію. Чим більше творчості ви проявите при запам'ятовуванні текст а, тим ефектніше буде цей процес.
5
Перекажіть текст кому-небудь. Навіть якщо ваші домашні не захочуть вислуховувати докладні відповіді на 30 екзаменаційних квитків з економіки, знаннями можна поділитися з котом. Не соромтеся косих поглядів. Головне для вас - активувати механізми пам'яті, а переказ інформації своїми словами значно поліпшить її розуміння і запам'ятовування.
6
Обговоріть прочитане з ким-небудь, особливо якщо це художній твір. Тут вже котом не обійтися - потрібно більше віддачі. Якщо серед вашого оточення немає людей, знайомих з текст ом, поділіться враженнями на форумі. Це допоможе буквально зріднитися з текст ом і запам'ятати його на довгий час, а не тільки на період сесії чи конференції.
Корисна порада
Психологи не рекомендують проговорювати текст вголос під час читання. Це тільки сповільнює темпи читання, відволікаючи мозок на зайві звуки і артикуляцію. А ось переказати текст вголос - інша справа.