Як підключити два вінчестери Sata.

Для збільшення обсягу постійної пам'яті комп'ютера рекомендують підключати додатковий вінчестер. Вибір жорсткого диска залежить від характеристик системної плати ПК.
Вам знадобиться
  • - Контролер IDE-SATA;
  • - коннектор USB-SATA.
Інструкція
1
Вимкніть комп'ютер, відключивши системний блок від мережі змінного струму. Відкрийте корпус блоку. Звичайно потрібно зняти тільки ліву стінку. Це дозволить отримати доступ до всіх необхідних елементів ПК. Якщо ви маєте в своєму розпорядженні двома жорсткими дисками формату SATA, то вам будуть потрібні певні роз'єми на материнській платі і спеціальні кабелі. Встановіть обидва жорстких диска в спеціальний відсік і закріпіть їх за допомогою шурупів. Переконайтеся в тому, що вінчестери не падають.
2
Підключіть обидва жорстких диска до системної плати, використовуй SATA-кабелі. Для спрощення подальшої настройки параметрів синхронної роботи вінчестерів підключіть до порту SATA1 той жорсткий диск, на який ви будете встановлювати операційну систему.
3
Підключіть живлення до обох вінчестерам . Для цього використовуйте кабелі, що виходять з блоку живлення комп'ютера. Якщо в блоці присутній тільки один SATA-кабель, то придбайте спеціальний перехідник. Це необхідно для з'єднання IDE-кабелю з портом SATA жорсткого диска.
4
Якщо на вашій системній платі взагалі немає портів SATA, то придбайте спеціальний контролер, що дозволяє підключати SATA-вінчестери. З його допомогою виконайте підключення жорстких дисків до материнської плати. В даному випадку необхідно використовувати IDE-канали. Вони являють собою широкий багатоканальний роз'єм.
5
Якщо у вас немає можливості підключити два SATA-контролера до портів IDE, то використовуйте перехідник USB-SATA. В даному випадку через цей контролер необхідно підключати той жорсткий диск, на якому не буде встановлено операційних систем. Велика ймовірність того, що даний жорсткий диск буде визначатися тільки після завантаження операційної системи.
Корисна порада
Іноді розумніше придбати IDE-вінчестер, ніж використовувати контролери для підключення SATA-дисків.
Підключення SATA-диска до персонального комп'ютера займає не більше 10 хвилин. При знанні всіх дрібниць, підключити жорсткий диск можна набагато швидше.
Вам знадобиться
  • Комплект SATA-диска, комп'ютер.
Інструкція
1
Основні характеристики дисків: - SATA-кабель має однакові роз'єми. Один роз'єм веде до материнської плати, другий - безпосередньо, до жорсткого диска. Неправильне підключення SATA-дисків - неможлива операція; - SATA-диски не мають в наявність перемичок - з'єднання дуже просте.
2
Для того, щоб підключити SATA-диск, необхідно: - знайти відповідний роз'єм на материнській платі; - підключити сполучний кабель; - з'єднати з жорстким диском; - підключити кабель живлення до жорсткого диска (вам буде потрібно спеціальний кабель, який постачається в комплекті з жорстким диском). Іноді в комплекті йде перехідник.
3
Для того, щоб ваша операційна система змогла побачити новий диск, необхідно встановити режим роботи цього диска.
4
Закрийте кришку системного блоку, якщо вона була відкрита, і підведіть до блоку живлення.
5
Увімкніть системний блок, при завантаженні комп'ютера, натисніть кнопку Delete.
6
На екрані з'явиться BIOS Setup - перейдіть на вкладку вибору параметрів встановлених пристроїв - увімкніть режим SATA.
7
При установці будь операційної системи, потрібно додаткові драйвера для вашого диска. Однак, деякі версії операційних систем вже забезпечені такими драйверами.
8
При установці жорсткого диска з уже встановленою операційною системою, драйвера завантажують в систему після включення комп'ютера і появи екрана привітання.
9
Іноді так трапляється, що вам порадили купити в магазині жорсткий диск формату SATA, але ваша материнська плата його не підтримує. У такому випадку необхідно придбати PCI-плату для коммутирования жорсткого диска в ваш системний блок.