Як позбутися страху висоти. Як позбавити дитину від страху висоти.

Боязнь висоти - це природна реакція людського організму на небезпеку. Але в деяких випадках, замість того щоб просто оберігати людину від падінь, такий страх заважає йому жити. Хтось відчуває страх перед ліфтами і літаками, хтось боїться вийти на балкон, а хтось починає панікувати, опинившись навіть на незначній висоті. Такий страх по-науковому називається «акрофобія», і при бажанні його можна перемогти.
Інструкція
1
Усвідомте страх - так його легше буде контролювати. Подумайте, чи варто насправді боятися те, чого ви боїтеся. Найчастіше людина сама дає поблажки своїй фобії: переконує себе, що його страх нормальний, починає уникати будь-яких стресових ситуацій. Але боязнь вийти на балкон або забратися на табуретку - ірраціональна, ненормальна, і людина повинна добре розуміти це. Щоб позбутися від страху, з ним доведеться зустрітися «обличчям до обличчя». Не варто вирішити проблему одним махом і йти стрибати з парашутом. Така «шокова терапія» може виявитися занадто сильним стресом для психіки.
2
Звикайте до висоті поступово. Спортсмен, починаючи свої тренування з невеликих навантажень, поступово переходить до більшого вазі. Боротьба з фобією відбувається подібним чином. Почніть з подолання самого дрібного страху, наприклад, заберіться на висоту, на якій ви ще не відчуваєте дискомфорту. Проведіть там деякий час, поглядаючи вниз. Наступного разу збільште висоту на один поверх і звикнете до нового положення. Для підтримки з собою можна взяти близької людини.
3
Визуализируйте. Перед тим як піднятися на висоту, уявіть собі це подумки, у всіх деталях. Себе представляйте в цій ситуації безстрашним, хоробрим людиною, яка не відчуває ніякого страху перед висотою. Візуалізують перед сном такі ситуації: як ви сміливо стоїте НЕ краю даху, як вдало здійснює політ на літаку, як стрибаєте з парашутом. Уява - сильна річ, тому цілком можливо, що незабаром вам вдасться зробити це насправді.
4
Вчіться припиняти напади паніки і розслаблятися. Освойте техніки блокування страхів, швидкої релаксації і використовуйте їх у важкі моменти. Техніка розслабляючого дихання - хороший спосіб заспокоїтися в стресовій ситуації.
5
Тренуйтеся в віртуальної реальності. Багато відеоігри дуже реалістичні. Відстрілюючись від противника з вертольота або стрибаючи по дахах хмарочосів, ви зможете побороти паніку і перед реальними висотами.
6
Зверніться до психолога, якщо зі страхом висоти не вдається впоратися власними силами або він доставляє все великі незручності. Психолог зможе розібратися з причинами вашої акрофобію, навчить заспокоюватися і розслаблятися в стресових ситуаціях. Іноді боязнь висоти викликана неполадками з вестибулярним апаратом, і цю проблему можна вирішити тільки за допомогою лікаря.