Як перемогти гравітацію.

Сам вираз «перемогти гравітацію», можливо, звучить як витяг з фантастичного роману, однак, на практиці в подоланні тяжіння землі нічого надприродного немає. Для цього достатньо лише докласти до об'єкта силу, що перевищує силу тяжіння і спрямовану в протилежну сторону.
Інструкція
1
Найпростіше змусити перемогти гравітацію , нехай і на нетривалий час, який-небудь невеликий предмет. Для цього достатньо кинути його.
2
Перші створені людством літальні апарати долали гравітацію за рахунок того, що до їх складу входив куля, заповнений газом, щільність якого менше щільності навколишнього повітря. Це може бути, зокрема, гелій, водень, розігріте повітря. У наші дні водень в цьому якість не застосовують через його пожежонебезпеки.
3
Літальні апарати важче повітря долають гравітацію за рахунок наявності на них двигунів. Підйомна сила в них може створюватися за допомогою повітряного гвинта (у поєднанні з крилами або без такого), а також реактивним способом - за рахунок викидання з сопла струменя газу. Другий спосіб застосовується і при відсутності навколо повітря, що дозволяє користуватися ним і за межами атмосфери.
4
Птахи, комахи і навіть деякі ссавці (кажани) долають гравітацію , відштовхуючись від повітря крилами. У техніці таке рішення не застосовується. Штучні літальні апарати, що працюють на цьому принципі (махолети або орнітоптери) вкрай неефективні і тому використовуються лише в демонстраційних цілях.
5
У пристрої для магнітної левітації є датчик (оптичний або індукційний), що відслідковує положення об'єкта, виконаного з магнітного матеріалу. Якщо об'єкт знаходиться надто близько до електромагніту, останній вимикається, а якщо занадто далеко - включається. Швидкодія схеми достатньо для того, щоб об'єкт ширяв у повітрі під електромагнітом.
6
Будь-який предмет, що подолав гравітацію в зоні дії тяжіння Землі, тут же знову почне падати, якщо сила, що змусила його перемогти силу тяжіння, зникне. Для того щоб змусити його покинути планету назавжди, необхідно розігнати його до так званої першої космічної швидкості. Для Землі вона становить близько 7,9 кілометрів в секунду.