Як проводити профілактику грипу в дитячому саду.

Знаходження дитини в дитячому колективі в рази підвищує ймовірність захворювання на грип - під час епідемій дитячі установи часто закриваються на карантин, оскільки захворювання дуже заразно і може протікати з важкими ускладненнями.
Інструкція
1
Необхідно стежити за тим, щоб вологе прибирання і провітрювання приміщень проводились щоденно. Духота і відсутність свіжого повітря в кілька разів підвищують ризик захворіти під час епідемії, так як в сперте повітря висока концентрація вірусу. Провітрювати кімнати в дитячому саду необхідно вранці, до приходу дітей, під час прогулянок і перед сном. Деякі дитячі садки обладнані кварц лампами - їх необхідно включати перед провітрюванням не менше, ніж на 10-15 хвилин. Щоденне миття підлог з додаванням дезінфікуючих засобів також є обов'язковою мірою профілактики грипу в дитячому саду . Обов'язкова регулярне вологе чищення іграшок, робочих поверхонь, стільчиків і столів, тобто всіх предметів, з якими діти стикаються протягом дня.
2
Вихователі і батьки повинні вчити дітей мити руки якомога частіше. Саме на дитячих долоньках найчастіше осідають віруси, а від звички торкатися руками обличчя, складати пальці в рот дітей відучити дуже складно. У міру можливості необхідно стежити за тим, щоб діти часто мили руки, особливо після вулиці і перед їжею.
3
Профілактичні заходи у вигляді розрізаних цибулин можна проводити в розпал епідемії. Підготуйте невеликі блюдця, дрібно наріжте цибулю і часник, і розставте їх по всіх кімнатах, піднявши вище. Дітям в старших групах рекомендується робити намиста або медальйони з часнику і вішати їх на шию.
4
У їжу слід додавати цибулю і часник - в дрібно нарізаному та обробленому вигляді вони зберігають свої корисні властивості. Також потрібно стежити за тим, щоб харчування дітей в саду було різноманітним - вони повинні отримувати вітамін C щоденно (відвари шипшини, свіжі салати, вітаміни).
5
Перед тим як дитина потрапить в групу, він повинен пройти медичний огляд - у садочках всіх дітей повинна зустрічати медсестра, яка під час епідемії грипу зобов'язана оглянути їх і поміряти температуру кожному. Такий прийом допоможе не допустити знаходження в групі хворої дитини.
6
Фізичні заняття повинні проводитися щоденно - два рази на тиждень це повноцінні заняття з інструктором, в інші дні обов'язково проводити розминку і ранкову зарядку.
Про нескінченних чергах в дитячі сади і ясла Москви ходять легенди. Батьки хочуть встати на чергу в дитячий сад мало не до народження дитини. Папи і бабусі, а часом і самі мами, не встигнувши отримати свідоцтво про народження, спрямовуються в комісії по комплектуванню ДНЗ. Знайома картина? Вона вже в минулому. Тепер щоб записатися в дитячі сади Москви достатньо мати доступ до мережі інтернет.
Вам знадобиться
  • - Свідоцтво про народження дитини;
  • - Паспорт одного з батьків/законних представників дитини;
  • - Підключення до мережі інтернет.
Інструкція
1
Зайдіть на сайт Електронної комісії з комплектування дошкільних освітніх установ. Спочатку пройдіть реєстрацію - придумайте логін і пароль, введіть свої ПІБ та контрольні цифри. Підтвердіть реєстрацію за e-mail.
2
Поверніться на сайт електронної комісії та натисніть вкладку «Заповнити заяву», далі введіть свій логін і пароль. Ви потрапите на сторінку, де потрібно буде заповнити дані про дитину (ПІБ, дата народження, стать, місце реєстрації, серія і номер свідоцтва про народження і т.д.). Вкажіть адресу фактичного проживання дитини.
3
Виберіть дату бажаного вступу дитини в ДНЗ. Якщо вам покладаються пільги, виберіть потрібний варіант зі списку. При наявності будь-яких захворювань відзначте потреби дитини по здоров'ю. В пункті «Спеціальні потреби» ви можете вибрати групу 2-3 годинного, 12 годинного або 24 годинного перебування. Далі заповніть дані про батьків або законних представників дитини (на одну людину). Введіть інформацію про ДОУ - бажаний округ, район і далі до трьох установ зі списку.
4
Згідно з наказом Департаменту освіти міста Москви №326 від 03.05.2011 «Про внесення змін до наказу Департаменту освіти міста Москви від 11 лютого 2011 № 126» при відсутності місць в бажаному дитячому садку/яслах вам буде запропонований інший варіант з того ж або сусіднього району. У випадку вашого триразового відмови від запропонованих замін заява буде перенесено на наступний навчальний рік.
5
Натисніть кнопку «Відправити». На електронну пошту, вказану при реєстрації, прийде лист з інформацією про те, що ваша заява прийнято. Там же буде вказаний номер ідентифікатора, за допомогою якого ви зможете відслідковувати просування в черзі. Для цього на головній сторінці сайту електронної комісії з комплектування ДОУ праворуч знайдіть заголовок «Електронний журнал майбутніх вихованців», введіть ваш індивідуальний код і натисніть кнопку «Отримати інформацію».
6
Після подачі заяви ви повинні протягом 30 календарних днів надати в окружну службу інформаційної підтримки документи, що підтверджують відомості, зазначені в заяві (свідоцтво про народження дитини з печаткою про реєстрацію, паспорт заявника, при наявності пільг і потреб по здоров'ю - всі необхідні довідки).
Зверніть увагу
Якщо черга вже підійшла, а вам ніхто не дзвонить, зверніться в службу інформаційної підтримки вашого району або сходіть в той дитячий сад, який ви обрали. Там вам скажуть, чи є ви в списках, і які документи потрібно принести. Якщо цього не зробити, на ваше місце можуть взяти іншу дитину, посилаючись на те, що ви не встигли подати документи.
Корисна порада
Перехід на електронну систему реєстрації хоча і спростив сам процес, але не зменшив кількість бажаючих вступити в дитсадок чи ясла. Готуйтеся до того, що черга буде то зменшуватися, то збільшуватися. Це буде залежати від надходження нових заяв від пільговиків і від того, скільки заяв буде відкликано (у зв'язку з переїздом або вступом в інший дитячий сад).