Як вибрати автокрісло для дітей.

В січні 2007 року в ПДР з'явилися зміни, які вимагають використовувати спеціальні утримуючі пристрої при перевезенні дітей до 12 років. Однак сьогодні далеко не всі водії мають автокрісла для своїх дітей. Велика частина автовласників мучаться над питанням, чи варто купувати крісло і як його вибрати. Купити дитяче автокрісло необхідно обов'язково, щоб забезпечити максимальну безпеку для дитини.
Інструкція
1
Спершу уважно вивчіть свій автомобіль: чи є у вас штатні ремені безпеки. Можливо, у вашій машині передбачена можливість кріплення Isofix. Дана система дозволяє вам жорстко прикріпити дитяче крісло до кузова машини, для цього в спинці автомобільного сидіння повинні бути спеціальні дужки, за які кріпиться дитяче автокрісло. Якщо система Isofix у вашій машині не передбачена, прикріпити автокрісло можна за допомогою звичайного ременя безпеки.
2
Вага, зріст, вік ребенка.Перед тим як йти вибирати автокрісло, необхідно виміряти вагу та зріст дитини. Залежно від цих параметрів дитячі крісла діляться на декілька типів: Група 0 (вага дитини становить від 0 до 10 кг.) Такі крісла призначені для самих маленьких дітей (від 0 до 15 місяців). Вони кріпляться на задньому сидінні за допомогою звичайних ременів безпеки. Автокрісла мають два положення: напівсидяча і лежаче, деякі моделі можна використовувати як крісла-гойдалки. Також всі моделі можуть використовуватися в цілях перенесення дітей. В цьому випадку, потрібно звернути увагу на вагу дитини (він не повинен бути вище 3,5 кг). Вартість автокрісел, що належать до нульової групі, складає від 2000 до 5000 рублів.
3
Група 1 (вага 9 - 18 кг.) Такі автокрісла розраховані для дітей від грудного віку до 4,5 років. Великий розрив пояснюється тим, що після першого року діти ростуть не так швидко, і до 3-4 років вага дитини становить приблизно 20 кг. При виборі автокрісел звертайте увагу на ергономічну форму, яка забезпечить здоровий ріст дитини. Обов'язково дізнайтеся про те, як сидіння фіксується в автомобілі, воно повинно мати як мінімум триточковий ремінь. Вартість таких автокрісел варіюється від 8 до 10,5 тисяч рублів.
4
Група 2 (15 - 25 кг.) Та Група 3 (22 - 36 кг.) Ці групи включають в себе автокрісла для дітей віком від трьох до дванадцяти років. Але такі автокрісла недостатньо популярні, оскільки не кожна сім'я зможе дозволити собі часто купувати крісла для дітей. Більш популярними вважаються універсальні дитячі крісла для дітей від 3 до 12 років, і автокрісла, які розраховані на дітей від 9 місяців до 12 років. Такі моделі мають величезну кількість регулювань ширини і висоти спинки крісла, кута нахилу, довжини подушки, підголівника, фіксаторів ременів. Важливо, щоб крісла встановлювалися обличчям до ходу руху.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=MEd00GmC794
Зверніть увагу
Вибираючи дитяче автомобільне сидіння, в першу чергу потрібно переконатися, що воно відповідає європейському стандарту безпеки (а значить і національному стандарту ГОСТ 41.44-2005), тобто є маркування на корпусі - ЕСЕ R44/03, а ще краще ЕСЕ R44/04, яка означає, що автокрісло відповідає більш високим стандартам безпеки. Це значить, що автокрісло успішно пройшло повний цикл Європейських випробувань.
Корисна порада
Що потрібно знати, щоб правильно вибрати автокрісло для дитини. Дитяче автокрісло - це, насамперед, система безпеки. Звичайні ремені не захистять крихкого пасажира в разі аварії. Необхідність дитячого автокрісла - аксіома, яка вимагає не доказів, а лише терпіння в пошуках відповіді на питання: яким воно має бути? Як визначити ступінь безпеки дитячого автокрісла? До скількох років в ньому може кататися малюк?