Як навчити дитину складати склади.

Навчити читати можна і трирічного малюка. Чим раніше ви почнете навчання, тим краще: в школі у дитини виникне набагато менше труднощів з читанням. До того ж малюки легко все сприймають і запам'ятовують, тому при правильному підході проблем, швидше за все, не виникне.
Інструкція
1
Допоможіть дитині вивчити букви. Зовсім не обов'язково для цього обходитися одним тільки букварем: купите дошку з буквами-магнітиками або самі виріжте букви з картону і розфарбуйте в різні кольори. Запам'ятайте одне дуже важливе правило: показуючи дитині букви і називаючи їх, не можна промовляти звуки як склади. Наприклад, говорите «б», а не «бе», «м», а не «ме» і т.п. В іншому випадку малюк просто не зможе зрозуміти, чому потрібно читати «мама», а не «меамеа», чому ви в одних випадках вимовляєте звуки так, а в інших - інакше.
2
Повісьте в дитячій яскравий і красивий плакат з буквами, щоб дитина краще запам'ятав алфавіт. Діти люблять все яскраве, казкове, барвисте, тому і плакат повинен бути дуже яскравим, що привертає увагу, цікавим для малюка. Також відмінним варіантом стане використання дошки з буквами-магнітами: складайте склади й цілі слова на дошці, міняйте їх кожен день, щоб малюк читав і запам'ятовував їх. Таке пасивне навчання дуже корисно і неодмінно принесе свої плоди.
3
Займайтеся з дитиною регулярно, при цьому проводите веселі уроки в форматі гри. Ні в якому разі не поспішайте! Якщо ви пропустили потрібний момент і стали навчати малюка складати букви в склади, а склади - в слова в останні місяці перед школою, то це тільки ваша помилка, і кричати через цього на дитини можна. Будьте терплячі і спокійні. Якщо у малюка щось не виходить - допоможіть йому, підштовхніть до правильного варіанту.
4
Спробуйте зіграти в гру «Ліфт». На магнітній дошці розташуйте стовпчиком кілька приголосних, потім виберіть одну голосну і поставте її біля верхньої приголосної. Просіть малюка читати склади, переміщаючи букву вниз. Якщо дитина не може прочитати склад - допомагайте йому, вимовляєте спочатку приголосні, потім голосні і разом з малюком проговорюйте отримані склади. Переміщайте гласну на «ліфті» спочатку вниз, потім вгору, а потім вроздріб, то на один «поверх», то на інший. Потім розташуйте голосну перед приголосними, утворюючи таким чином нові склади.