Як вижити в комуналці. розділити борги за газ між власниками комунальної квартири.

На жаль, далеко не всі родини можуть дозволити собі купити окрему квартиру з усіма зручностями. Саме тому іноді доводиться ділити свій будинок з абсолютно чужими людьми, життя з якими часом стає абсолютно нестерпним.
Інструкція
1
Приготуйтеся до того, що сусіди будуть відрізнятися від вас і віком, і захопленнями. Поважайте чужу думку і не нав'язуйте своє. Чи не намагайтеся якомога швидше подружитися з сусідами: тримайтеся на відстані, що не будьте відвертий, але й не замикайтеся в собі. З часом, можливо, ви зможете змиритися з деякими дивацтвами і особливостями характеру інших мешканців комуналки.
2
Не втручайтеся в чужі конфлікти, не дозволяйте собі розпускати плітки, обговорювати вчинки і слова інших людей у них за спиною, коментувати дії сусідів. Зберігайте нейтралітет і приймайте чиюсь сторону в суперечках тільки в крайньому випадку. Не намагайтеся довести, що ви чимось кращі за інших: чи не кічітесь своєю освітою, роботою тощо, оскільки в цьому випадку про мирне співіснування вже не буде й мови.
3
Складіть графік чергувань і дотримуйтеся його. Якщо кілька людей в один і той же час збирається на роботу, потрібно також розподілити час прийняття душу, вмивання, готування сніданку, щоб не шикувалися черги на кухню або у ванну. Регулярні запізнення навряд чи будуть сприяти поліпшенню відносин між сусідами.
4
Утримайтеся від образливих анекдотів і коментарів про колір волосся, особливості фігури, способі життя, національності своїх сусідів. Якщо у вас товста сусідка, забудьте анекдоти про надто повних людях. Українцям будуть нецікаві ваші міркування про хохлів і салі, таджиків - про Росію для росіян і т.п. Будьте гранично тактовним.
5
Ніколи, ні в якому разі не дозволяйте собі брати чужі речі або входити в кімнату сусідів без стуку! Небагато людей будуть терпіти те, що хтось бере їх особисту чашку і тарілку, краде їх їжу з холодильника. Також не слід залишати брудний посуд в раковині і кидати сміття в місцях загального користування.
Відповідно до Цивільного, Житловим кодексом, постановою уряду, при продажу кімнати в комунальній квартирі, власники або наймачі інших кімнат мають можливість скористатися переважним правом покупки.
Вам знадобиться
  • - повідомлення;
  • - договір;
  • - акт передачі;
  • - заява до Департаменту.
Інструкція
1
Якщо продається приватизована кімната, оформлена у власність, і ви є власником однієї з кімнат комунальної квартири, про продаж вас зобов'язані письмово повідомити, направивши рекомендований лист з описом вкладення та нотаріальним документом, в якому детально вказані умови продажу, ціна.
2
Своїм правом ви маєте можливість скористатися протягом 1 місяця. Якщо ні ви, ні власники решти кімнат не висловили бажання викупити продається частина комуналки, власник кімнати має право продати житло сторонній особі. Якщо ж ви висловили бажання придбати продається кімнату, оформляйте письмовий або нотаріальний договір купівлі-продажу і реєструйте права власності, звернувшись із заявою та пакетом документів у Федеральну реєстраційну службу.
3
У разі якщо кімната в комунальній квартирі продана, а вас про її продаж ніхто письмово не повідомляв, ви маєте право звернутися в Арбітражний суд з позовною заявою, анулювати вироблену операцію і викупити кімнату, на законних підставах скориставшись своїм переважним правом.
4
неприватизованих кімнату в комунальній квартирі продати не можна, але якщо наймачі з неї виселилися, ви можете скористатися цим, звернутися до Департаменту житлової політики з заявою, в якій зазначено ваше бажання викупити звільнену кімнату.
5
Департамент зобов'язаний надати вам звільнилася кімнату в комунальній квартирі, продавши на пільгових умовах. Також можливий варіант, що власники інших кімнат придбають у Департаменту звільнилася кімнату в спільну власність і будуть використовувати її для спільних потреб, на практиці таке трапляється дуже рідко, але теоретично цілком можливо.
6
Відповідно до закону «Про розселення комунальних квартир», в звільнилася кімнату не мають права вселити інших мешканців, які є черговиками і якщо ніхто не висловив бажання придбати її, кімната стоїть порожня, так як питання про її використання на законодавчому рівні не вирішене. Якщо ви не маєте можливості купити кімнату, але при цьому стоїте на черзі в якості потребують поліпшення житлових умов, вам можуть надати звільнилася кімнату в якості житла, яке поліпшить ваші умови. При цьому права на чергу для отримання іншого житла ви позбудетеся.