Як в'язати полупатентную гумку. полупатентная гумка.

Полотно, пов'язане патентної або полупатентной гумкою, здається об'ємними і еластичним. Патентна, вона ж англійська, гумка виглядає більш рівною, ніж звичайна. Але на виріб потрібно набагато більше пряжі, та й виконується такий узор не надто швидко. На полупатентную в'язку потрібно менше ниток, але виглядає вона не менш багато.
Вам знадобиться
  • - нитки для в'язання;
  • - спиці по товщині ниток.
Інструкція
1
Полупатентную гумку можна пов'язати двома способами. Вибір варіанту залежить від того, що за виріб ви в'яжете і на яких спицях, прямих або кругових. На прямих візерунок буде виходити на виворітній стороні роботи. Кількість петель обов'язково має бути непарною.
2
Наберіть петлі звичайним способом, витягніть одну спицю і зніміть кромочную. Перший ряд буде вважатися лицьовим. В'яжеться він так: 1 петлю зняти непровязанной з накидом (нитка перед роботою, тобто петля знімається як виворітна), 1 лицьова. Чергуйте таким чином петлі до кінця ряду. Перед кромочної у вас повинна виявитися петля, знята з накидом.
3
У другому ряду пров'язуйте зняту петлю разом з накидом лицьовій, а виворітну - по малюнку. В кінці ряду перед кромочной повинні бути накид і знята в попередньому ряду петля. Пров'яжіть їх лицьовій. Повторюйте малюнок з першого ряду.
4
На кругових спицях зручніше виконувати полупатентную гумку іншим способом. Він годиться і для прямих, до того ж в'яжеться трохи швидше першого варіанту. Точно так же наберіть непарна кількість петель на прямі спиці або парне на кругові. У другому випадку замкніть в'язання в коло. Перший ряд в'яжіть, чергуючи лицьові і виворітні петлі. При круговому в'язанні будьте особливо уважні в кінці ряду. Там не повинні опинитися дві однакові петлі поспіль. При виконанні малюнка прямими спицями перед кромочной повинна виявитися виворітна.
5
У другому ряду лицьові петлі пров'язуйте з лицьових петель попереднього ряду, а виворітні - по малюнку. На прямих спицях в кінці перед кромочной повинна вийти лицьова. З третього ряду малюнок повторюють.
6
Закривайте полупатентную гумку точно так само, як і патентну. В останньому ряду не робіть накидов. Накиди і лицьові петлі попереднього ряду пров'яжіть разом. В останньому ряду крайню і наступну за нею петлю пров'язуйте разом по малюнку, тобто щоб над лицьовою вийшла лицьова, а над виворітного - виворітна.
Зверніть увагу
Будьте уважні при в'язанні круговими спицями. Не забувайте, що третій і всі непарні ряди потрібно в'язати звичайної гумкою 1х1. Шарфи і інші вироби, які повинні однаково елегантно виглядати з обох сторін, краще в'язати патентної гумкою. Для светрів підійде полупатентная.
Корисна порада
При виконанні патентної гумки виходить однаковий візерунок з обох сторін. Це досягається за рахунок того, що і в особовому, і в виворітного ряду лицьова петля знімається з накидом, а виворітна пров'язується.