Як виростити печериці та гливи.

Гриби містять фітонциди, полісахариди, амінокислоти, жири, вуглеводи, калій, фосфор, залізо. Поєднання цих речовин властиве грибам надає їм протипухлинні властивості, знижує ризик серцево-судинних захворювань, хвороб нервової системи. Ось такий корисний продукт можна виростити прямо у себе в квартирі.
Вам знадобиться
  • - солома;
  • - гній;
  • - міцелій гливи та шампіньйонів;
  • - поліетиленові пакети.
Інструкція
1
Знайдіть сировину, зване субстратом, для вирощування грибів глив - це стебла кукурудзи, солома, очерет, лузга, полова, лушпиння гречки. Не беріть субстрат, зворушений цвіллю. Щоб спробувати себе в вирощуванні грибів, достатньо взяти 7-10 кілограм сировини.
2
Купіть 1 кг міцелію гливи. Зберігати його потрібно в холодильнику при температурі 2-4 С. Подрібніть субстрат до 0.5-5.0 см. Засипте його у велику каструлю і залийте водою. Доведіть воду до кипіння і варіть дрібне сировину 15-20 хвилин, а велике - до двох годин.
3
Злийте воду. Готовий субстрат НЕ сочиться водою, але повинен бути вологим. Охолодіть його до 26-28 С.
4
Приготуйте два поліетиленових пакета достатньо великих і міцних. Вимийте їх і зробіть перфорацію - в 4-5 см один від одного прорежьте дірки 1-2 мм діаметром. Помістіть пакети для грибів в розчин хлорного вапна приблизно на дві години. Струсіть мішечки, щоб вилити розчин.
5
Закладіть в пакети субстрат і міцелій. Субстрат вносите порціями по 200 г, а міцелій - по 10 г. Кладіть їх по черзі, починаючи з міцелію. Зауважте пакети і поставте їх в чисте приміщення при температурі 20-22 С на 12-15 днів.
6
Кімнату провітрюйте 4 рази на добу. Не допускайте підвищення температури і проникнення мух - це призведе до загибелі міцелію грибів.
7
Через 7-10 днів поверхню субстрату покриється міцелієм. Залиште пакети в тому ж приміщенні на 3-5 доби. Потім перенесіть в інше - з температурою 12-15 С, освітлене лампами денного світла або з природним освітленням. Вологість підтримуйте на рівні 85-95%.
8
В цьому приміщенні через 10-15 днів ви помітите зачатки грибів. Розріжте поліетилен в цих місцях або видаліть його зовсім. Підвищіть вологість в кімнаті до 95-100%. Поливайте субстрат з розбризкувача. Не забувайте провітрювати приміщення.
9
Збирайте урожай глив на 7-10 день після видалення плівки. Це перша хвиля грибів. Буде і друга, але менше, через 10-14 діб.
10
Для вирощування печериць підтримуйте температуру не нижче 12 С, а вологість - 85-90%. Печерицям не потрібен світло для росту, тому можна влаштувати грибницю в підвалі або землянці.
11
Зробіть живильну суміш з соломи і гною. Цей субстрат доведеться готувати за місяць до посадки. 250-300 кг соломи потрібно на 1 тонну гною. Перемішайте цю суміш і залиште без води і сонячного світла. Додайте 3 кг сульфату амонію, щоб прискорити розкладання. Розмішуйте цю суміш для рівномірності.
12
При першому перемішуванні внесіть 30 кг гіпсу і трохи зволожите. Субстрат буде готовий через 25 днів. Помістіть суміш у дерев'яні ящики. Спорові грибниці печериць бувають гнойовими і зерновими. При посадці гнойову грибницю розламати на шматки по 3 см і укладіть на глибину 5 см в готовий субстрат. Відстань між шматочками зробіть 20 см.
13
Зернову грибницю саджайте по-іншому - підійміть 3 см компосту і розсипте зерна рівномірно. Потім покладіть субстрат на місце. Температуру в приміщенні підтримуйте на рівні 28оС. Через 10 днів її потрібно знизити до 20оС, а субстрат засипати грунтом заввишки 2-3 см.
14
Потім температура в кімнаті повинна бути близько 15оС. Перші печериці збирайте через 35-40 діб. Через три місяці плодоношення закінчиться і все доведеться повторити знову.