Як закрити петлі шарфа. в'язати чоловічий шарф.

Останнім часом в моді дизайнерські шарфи ручної роботи. Чим складніше в'язка, тим більше вимог пред'являється до того, як правильно закрити петлі у виробі.
Вам знадобиться
  • - спиці близьких номерів;
  • - голка по трикотажу;
  • - гачок, відповідний спицям;
  • - пряжа.
Інструкція
1
Введіть праву спицю відразу в дві петлі, включаючи кромочную. Пров'яжіть їх разом лицьовій або виворітного, залежно від малюнка. Вийшла петлю з правого спиці перекиньте на ліву і повторіть процес.
2
Збережіть малюнок при закритті в'язки. Використовуйте для закриття лицьовій - задню стінку петлі, а виворітну пров'язуйте за передню. Вийде рівний рубчик по самому краю полотна. Коли весь ряд буде закритий, відріжте нитку, пропустіть її крізь останню петлю і затягніть вузлик.
3
Розв'яжіть останній вузол і розпустіть закритий ряд, якщо край шарфа вийшов занадто тугий. Подібне трапляється часто, тому що по своїй ширині петлі більше, ніж по висоті. І коли ми їх укладаємо в останньому ряду, вони його стягують.
4
Повторіть процес на спицях більшого номера. В'яжіть не так на кінчику, а на товстій серединці інструменту. Або підніміть кожну петлю, перш ніж пропустити через неї нитку.
5
Візьміть для закриття останнього ряду гачок, це допоможе зробити в'язку більш вільною.
6
Використовуйте голку, коли потрібен еластичний край. Наприклад, коли шарф з гумки повинен щільно прилягати до горла як комір водолазки.
7
Відріжте від мотка нитка, якою виконувалось в'язання, по довжині в три рази більше розміру шва. Вставте її в голку по трикотажу.
8
Введіть голку в кромочную петлю, як в лицьову, і залиште її на ній. Повторіть дію, пропустивши виворітну, і витягніть нитку крізь обидві лицьові петлі. Поверніться до пропущеної, просмикніть голку через неї, і через сусідню виворітну. Тобто через другу і четверту петлі.
9
Закрийте весь ряд описаним вище швом, він носить назву «Кеттельний». Якщо ви вже освоїлися з ним, зніміть петлі зі спиці. Лицьові і виворітні відхиляться в різні боки, і вам буде зручніше їх збирати.
10
Використовуйте спосіб з накидом, якщо в'язка шарфа ажурна, і край потрібен еластичний і вільний. Пров'яжіть кромочную петлю лицьовій, накиньте на спицю нитку. Другим інструментом підніміть петельку, через неї протягнете накид і зніміть зі спиці.
11
Повторюйте це, поки всі петлі не будуть закриті. Останню з усіх закрийте звичайним способом - з вузликом. Цим методом можна отримати різну ширину краю, роблячи накиди не після кожної петлі, а через одну або дві.
Шарф - необхідний аксесуар в гардеробі, особливо в холодну пору року. Особливу неповторність цієї деталі гардероба надають пензлики, помпони або бахрома. Зробити самостійно їх зовсім не складно.
Вам знадобиться
  • - Щільний картон;
  • - ножиці;
  • - пряжа.
Інструкція
1
Найпростіша у виготовленні обробка шарфа - бахрома. Оберніть пряжу навколо шматка картону, ширина якого на 2 см більше довжини бахроми. Розріжте пряжу з одного боку. Візьміть дві нитки, складіть їх навпіл і протягніть гачком під петлю закритого ряду шарфа, після чого просмикніть кінці ниток в утворену петлю. Затягніть їх, але не дуже туго, щоб перехоплення лежав м'яко, красиво, не затягуючи краю. Таким чином, зробіть бахрому по всьому краю шарфа. Ті самі дії виконайте по другому краю. За бажанням можна прикрасити бахрому намистинами або зв'язати вузликами.
2
Для виготовлення помпона виріжте з щільного картону дві заготовки кіл. У кожного кола видаліть центр, який повинен становити приблизно 1/3 діаметра. Розмір помпона буде дорівнює ширині сторони кільця. Накладіть кільця один на одного. Обмотайте ниткою отримане кільце якомога рівніше і намотуйте нитку до тих пір, поки сторона, розташована до центру не виявиться заповненою. Потім протолкніте вістрі ножиць між двома кільцями картону і акуратно розріжте пряжу, не зрушуючи з картону. Пропустіть між кільцями нитку і зав'яжіть, що знаходяться на картоні нитки, в дуже тугий вузол, залишаючи довгі кінці, з яких зробіть кріплення для помпона до виробу. Коли нитки пов'язані, видаліть картон, попередньо зробивши розріз від краю до центру кола. Подровняйте помпон за допомогою ножиць. Потім помпон пришити щільно до виробу або, не відрізаючи скріплюючою нитки, зробіть помпон на шнурку.
3
Щоб зробити пензлика по краю шарфа, виріжте прямокутник з щільного картону розміром на 2 см довший, ніж потрібна вам пензлик, і шириною 10 см. По вузькій стороні прямокутника прокладете шнур (з тих же ниток), на якому буде триматися пензлик. Оберніть пряжу навколо довгої сторони картону. Щоб кисть вийшла об'ємніше, виконайте не менше 25 оборотів нитки. Потім затягніть нитка, прокладену по вузькій стороні картону. У кінця навпроти вузлика розріжте намотану пряжу. Відріжте нитку довжиною 30 см. Щільно оберніть їй пензлик два-три рази нижче вузлика на 2,5 см і міцно зав'яжіть. Всуньте кінчики цієї нитки в голку і сховайте всередині пензлика. Струсіть пензлик і обріжте нерівні кінці ножицями. Кисть, так само, як і помпон можна пришити щільно до виробу, небудь, не відрізаючи скріплюючою нитки, зробити кисть на шнурку. Пензлик можна так само прикрасити великої бусиною. Для цього кисть в напрямок знизу вгору протягніть через намистину відповідного розміру.
Зверніть увагу
При виготовленні обробки для шарфа можна використовувати нитки кількох кольорів одночасно. По фактурі пряжа повинна бути однотипною.
Корисна порада
Спеціальні пластикові кільця для виготовлення помпонів можна придбати в магазинах.