Як пофарбувати синтетичну тканину.

Іноді буває так, що нова річ не підходить за кольором до решти гардеробу. Та й старі речі, ще досить міцні, трохи набридли. У цьому випадку можна спробувати перефарбувати одяг в інший колір або освіжити колишній відтінок.
Вам знадобиться
  • - барвник;
  • - пральний порошок;
  • - 25% -ний нашатирний спирт;
  • - кухонна сіль;
  • - вода.
Інструкція
1
Перш ніж фарбувати річ, потрібно визначити склад тканини. Він, як правило, вказаний на бирці з виворітного боку виробу. Якщо такий бирки немає, відріжте невеликий шматочок від запасу і підпаліть. Натуральні тканини при горінні видають запах паленого волосся або паперу. Синтетичні тканини горять без запаху, крім ацетатного шовку, який пахне оцтом.
2
Вироби з капрону і нейлону можна фарбувати аніліновими, кислотними та дисперсними барвниками. Деякі дисперсні фарби підходять для фарбування ацетатного шовку, лавсану і нітрону. Потрібно враховувати, що при фарбуванні кольорових виробів відтінок виходить більш темним і насиченим, ніж зазначено в анотації до барвнику.
3
Будь-які речі перед фарбуванням слід попрати. Тонкі вироби прополощіть в розчині нашатирного спирту 50 г на 10 л води, потім послідовно в чистій теплій і холодній воді. Вицвілу тканину замочіть на півгодини з пральним порошком, виперіть і полощіть в розчині нашатирного спирту, потім у чистій воді. Ця попереднє прання потрібна, щоб видалити з нових речей захисні просочення, а зі старих - бруд.
4
Для фарбування краще вибирати емальований посуд. Вона повинна бути чистою, без сколів і накипу. Зважте виріб, щоб визначити необхідну кількість барвника. Щоб пом'якшити воду для приготування розчину, додайте в неї питну соду, дайте відстоятися і відфільтруйте осад. Якщо ви використовуєте барвники для вовни та бавовни, приготуйте розчин по інструкції, потім додайте в нього 2 столові ложки оцтової есенції і 3 столові ложки солі з розрахунку на пакетик барвника.
5
Синтетичні тканини не можна кип'ятити, оскільки вони деформуються під дією високих температур.Нагрейте розчин до 40 градусів і опустіть туди тканину на 15-20 хвилин. Потім виймайте виріб, дайте стекти розчину, прополощіть, поки вода не стане прозорою, відіжміть без викручування і повісьте на плічки для просушування.
6
Лавсанові тканини забарвлюються насилу. Якщо ви збираєтеся фарбувати змішану тканину , наприклад, шерсть з лавсаном, спочатку зробіть пробне фарбування на шматочку запасний тканини. Будьте готові до того, що отримаєте ефект меланжу.