Як побороти страх висоти. Як поборотися боязнь висоти.

У житті кожного присутній ряд моментів, які викликають у людини неприємні відчуття, або навіть страх. Але одна справа - боятися скорпіона, який може ніколи в житті людині і не зустрінеться. І зовсім інша - боротися зі страхом висоти. Адже тоді людина не може жити повноцінним життям. Його постійно контролює його страх. Як же перестати боятися висоти?
Вам знадобиться
  • - балкон багатоповерхового будинку;
  • - консультація психолога
  • - зошит
  • - ручка
Інструкція
1
Розберіться для початку, наскільки серйозно ви боїтеся висоти . Якщо боязнь виникає від виду з балкона 25 поверху - це необхідний страх самозбереження. Без нього людина просто не зміг би вижити. Але якщо запаморочення і страх виникли від того, що ви забралися по драбині на 2 метри від землі - це вже фобія. У першому випадку ви зможете легше навчитися контролювати свої емоції. У другому - краще доручити себе психологу.
2
Не виключайте з вашого життя ситуації пов'язані з висотою. Адже побороти страх можна лише періодично його випробовуючи. Кожного разу ви будете аналізувати ситуацію, розбирати свій страх на складові частини. І коли ви навчитеся не боятися його окремі частини, то зникне і сам страх.
3
Смоделируйте в голові найжахливішу, неймовірну ситуацію, пов'язану з висотою. Не просто змоделюйте - уявіть її у всіх подробицях. Це може бути стрибок з парашутом, мотузковий місток через глибоку прірву або оглядовий майданчик на даху хмарочоса. Спробуйте в цей момент подивитися страху в очі, зрозуміти - чого конкретно ви боїтеся? Переживаючи раз за разом емоції в своїй уяві, ви відчуєте, що в реальності ваш страх стає слабшай. Дуже добре продумувати найрізноманітніші варіанти розвитку подій.
4
Переосмисліть своє ставлення до страху. Якщо ви будете розуміти, що за ним стоїть конкретно - ви зрозумієте, з чим боротися. Найжахливіше в цьому почутті невідомість. Як тільки ви все «розкладіть по поличках», ви виявите, що сила страху зменшилася.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Fo6KDzZz3Vc
Зверніть увагу
Почніть з подолання невеликих перешкод і бар'єрів. Для початку навчіться спокійно стояти на балконі 10 поверху. Якщо це занадто високо для вас - почніть з 2-3 поверху, і поступово нарощувати висоту.
Корисна порада
Заведіть щоденник, в якому фіксуйте всі ваші відчуття, роздуми, а головне - успіхи. Періодичне його читання дасть вам додаткові сили і впевненість. А коли страх буде переможений - спаліть щоденник. Це буде впевненою точкою у вашій боротьбі зі страхом висоти.