Як навчитися сповивати.

Спори про необхідність сповивання ведуться вже давно. Пелюшка дає малюкові приблизно ті ж відчуття, що він відчував в утробі матері: тепло, тісноту і затишок. Сповивання може допомогти новонародженому впоратися з успішною адаптацією після пологів.
Інструкція
1
Візьміть звичайну пелюшку - бавовняну або фланелеву - бажано самого великого розміру. Покладіть її на пеленальний стіл або іншу рівну тверду поверхню. Подумки розділіть матеріал навпіл по вертикалі і розташуйте малюка животиком вгору на лівій половинці тканини так, щоб його ліва ручка помістилася вздовж уявної риси.
2
Простежте за тим, щоб верхній край пелюшки виявився трохи вище краю вух немовляти, приблизно на одній лінії з потилицею. Поширена помилка - укладати малюка занадто високо по відношенню до верхнього краю матеріалу, який залишається нижче рівня потилиці.
3
Візьміть лівою рукою ближній верхній край пелюшки і накрийте дитину. Тканина пройде по діагоналі з глибини шийної складочки до стегна малюка, утворюючи навколо шиї подобу однієї з сторін ворота чоловічої сорочки і вкриваючи одну ручку крихти (праву), яку ви в момент загортання притримуєте власною рукою (теж правої) у його пупочка. Знизу подверніте пелюшку під попу новонародженого.
4
Тепер візьміть верхній край залишилася половини пелюшки правою рукою, лівою рукою притримуйте вільну ручку дитини у пупка, накрийте крихітку знову по діагоналі від шиї до стегна, загорнувши матеріал під ноги. Якщо ви все зробили правильно, плечі дитини виявляться щільно зафіксованими і повністю вкритими дол основи шиї м'якою тканиною. Вам залишиться тільки загорнути ніжки немовляти.
5
Розправте обома руками два нижніх кінця пелюшки, яка тепер представляє собою трапецію з широкою основою. Накрийте матеріалом тіло немовляти приблизно до рівня пахв (по мірі росту дитини цей рівень зсувається до пупка). Оберніть щільно з обох сторін тканину навколо крихти, спочатку з одного боку, потім з іншого. Куточок верхнього шару заправте в нижній (так закріплюють банний рушник).
Зверніть увагу
Шкідливо туге сповивання. Не варто цілодобово тримати малюка в пелюшках без перерв на повітряні ванни і контактів з матір'ю - шкіра до шкіри.
Корисна порада
Сповивання може полегшити процес купання, годування, зробити максимально комфортною прогулянку в колясці.