Як позбутися від чорнильного плями.

Якщо на одязі з'явилися плями від чорнила, не поспішайте розлучатися з улюбленою річчю. Ви можете в домашніх умовах позбутися від забруднень підручними засобами.
Вам знадобиться
 • Гліцерин, нашатирний спирт, харчова сода, перекис водню, скипидар, кухонна сіль, лимонний сік, гас, гірчичний порошок.
Інструкція
1
Скористайтеся гліцерином для видалення застарілих чорнильних плям. Замочіть забруднене виріб у воді з додаванням гліцерину. Залиште на 15-20 хвилин і прополощіть. Потім виперіть одяг у теплому мильному розчині.
2
Розчиніть в склянці теплої води 1 чайну ложку нашатирного спирту і 2 чайні ложки харчової соди. Змочіть ватяний тампон в отриманому розчині і протріть забруднене місце від периферії до центру. Коли пляма зникне, прополощіть тканину в проточній воді і виперіть в пральній машинці з порошком для жирних плям.
3
Змішайте по 1 чайній ложці перекису водню і нашатирного спирту. Обробіть чорнильна пляма від країв до середини до повного зникнення плями . Після виперіть одяг як зазвичай. Даний метод ідеально підійде для очищення білих тканин.
4
Візьміть в рівних пропорціях скипидар і нашатирний спирт. Протріть забруднену ділянку одягу ватним диском, змоченим в розчині. Потім прополощіть виріб у проточній воді. Таким способом можна видалити навіть застарілі плями .
5
Покладіть забруднений одяг на стіл в розправленому стані. З виворітного боку прикладіть паперовий рушник або білу тканину. Присипте чорнильна пляма кухонною сіллю дрібного помелу. Потім полийте лимонним соком. Залиште на кілька хвилин і промийте оброблювану ділянку під струменем води.
6
Змочіть ватяний тампон в гасі і протріть пляму від чорнила. Прополощіть одяг у великій кількості води і виперіть в теплому мильному розчині. Гасом можна очистити вовняні тканини.
7
Змішайте гірчичний порошок з водою так, щоб вийшла м'яка паста. Нанесіть суміш на забруднене місце одягу та залиште на добу. Після закінчення цього часу видаліть гірчицю за допомогою щітки для одягу. Виперіть тканина в пральній машині з високоактивним порошком.
8
Налийте в ємність тепле молоко і занурте забруднений одяг на кілька годин. Якщо пляма занадто велике, періодично міняйте рідину. Після такої процедури виперіть виріб у теплому мильному розчині з додаванням кількох крапель нашатирного спирту.
Пролиті чорнило залишають стійкі плями на будь-яких видах тканини . Простий пранням їх неможливо видалити, тому спочатку необхідно обробити забруднення і тільки після цього приступати до прання. Найбільш успішними будуть спроби позбутися плям відразу, не чекаючи, коли вони глибоко проникнуть в волокна тканини .
Вам знадобиться
 • - харчова сода;
 • - оцет;
 • - лимонна кислота або сік лимона;
 • - ацетон;
 • - уайт -спіріт;
 • - бензин;
 • - спирт;
 • - кефір або кисле;
 • - нашатирний спирт;
 • - гліцерин;
 • - сіль;
 • - ватяний диск або губка.
Інструкція
1
Як тільки ви виявили чорнильні плями, відразу ж розведіть густу кашку з харчової соди і води, нанесіть на чорнильні забруднення товстим шаром, залиште оброблені вироби до повного висихання, змийте під проточною водою соду, виперіть тканина звичайним способом, відповідним для даного виду тканин.
2
На щойно пролиті чорнило, нанесіть густий шар сухої кухонної солі і полийте на пляму столовий оцет або видавіть сік свіжого лимона. Залиште на 15 хвилин, прополощіть, виперіть.
3
Застарілі чорнильні плями обробіть уайт-спіритом, розчинником, ацетоном або бензином. Для цього змочіть губку або ватяний диск, густо нанесіть на забруднення одне із зазначених коштів, залиште на 30-40 хвилин, щоб дати можливість розчинитися чорнилам, знову нанесіть один із засобів, виперіть тканина. Даний спосіб можна використовувати на міцно забарвлених бавовняних тканинах, але він не підходить для виробів з вовни, шовку, шифону, оксамиту.
4
Тому на делікатних речах використовуйте звичайний гліцерин. Для цього густо нанесіть засіб за допомогою диска або губки, залиште на 2 години, виперіть тканина. Також можете обробити пляма нашатирним спиртом. Він не виїдає фарбу і досить м'яко впливає на будь-які види тканин. Густо нанесіть нашатирний спирт на чорнильні забруднення, залиште на кілька годин, знову протріть плями губкою зі спиртом, виперіть виріб.
5
Чорнильні плями ви зможете видалити, якщо скористаєтеся теплим кефіром або кислим молоком. Нанесіть на забруднення, залиште на 30 хвилин, прополощіть водою, виперіть. Цей спосіб діє за рахунок того, що в зазначених продуктах міститься кислота і 1% спирту. Тому замінити даний метод можна оцтом і спиртом або лимонною кислотою і спиртом. Для цього змішайте одну столову ложку столового або яблучного оцту з однією чайною ложкою спирту або одну столову ложку свіжого соку лимона з однією чайною ложкою спирту, нанесіть на чорнильні плями густим шаром, залиште на 30-40 хвилин, прополощіть, виперіть тканина.
6
Будь-який спосіб перевірте на непомітній ділянці тканини і тільки після цього приступайте до обробки потрібних ділянок, адже ніколи невідомо, як прореагує та чи інша тканина на вказані кошти і без попередньої проби річ можна остаточно зіпсувати .