Як визначити якість оливкового масла.

Оливкова олія не даремно називають «рідким золотом». Цей продукт цінується не тільки за безперечну користь для здоров'я, але і за тонкий смак і неповторний запах. Найкраще оливкова олія виходить із суміші стиглих і малої частки зелених оливок, це олія першого віджиму і холодного пресування. При покупці масла потрібно орієнтуватися на колір, прозорість, смак, аромат і кислотність. Якщо немає можливості спробувати масло, варто знати на які написи на етикетках варто звертати увагу.
Інструкція
1
Колір і прозрачностьExtra virgin olive oil - найкраще і, як наслідок, дороге масло. За кольором може нагадувати хороше шампанське (світло-солом'яний колір), може бути також зеленувато-золотистим або яскраво зеленим. Чим інтенсивніше колір такого масла , тим більш насиченою смак. Зелений колір свідчить про те, що при його виробництві використовувалися недостиглі оливки. Таке масло за смаком деяким знавцям. Фільтроване extra virgin olive oil кристально прозоре, без опадів і домішок. Virgin Olive Oil - також олія першого віджиму з низькою кислотністю. Може бути трохи «хмарним», але не каламутним. За кольором буває тих же відтінків, що і Extra virgin.Fino olive oil - суміш двох попередніх маслі. Допускається легка «хмарність». Колір від світло-солом'яного до зеленувато-золотістого.Light olive oil - очищене оливкова олія. Завжди прозоре, колір від світло-жовтого до темно-жовтого. Насичений жовтий колір свідчить про те, що воно було зроблено з перезрілих оливок. Для такого масла це допустимо, тому що саме воно є менш ароматним і рекомендується для теплової обробки.
2
Смак і запахМасло із зелених оливок, зібраних на початку осені, має чіткий гострий смак, характерне як трав'янистий або деревний і такий же свіжий аромат. Таке масло для справжніх знавців, багато хто не зможе відразу оцінити його тонку, але явственную горчінку.Масло з зрілих оливок, зібраних від початку зими до весни, славиться гармонійним округлим фруктовим смаком і ароматом.Масло, призначене для смаження, має приглушений смак і мовчазний аромат . Гарне оливкова олія ніколи не пахне землею, цвіллю, жиром. Всі ці та будь-які інші неприємні запахи, ознака його прогорклости. За смаком тільки дуже дороге зелене масло може гірчити, для всіх інших будь-яка гіркота також погана ознака.
3
КіслотностьОпределіть кислотність за кольором, смаком або запахом неможливо. Тут варто довіряти виробникам. У дорогого масла найнижча кислотність, до 1%. Допустимо значення до 3,3%.
4
Важлива обов'язкова інформація на етикетках дорогого масла : сорт (Extra Virgin, Virgin, Ordinary, і т.д.); рівень кислотності; сорту оливок, з яких воно приготоване; час збору оливок; походження (Іспанія, Італія, Греція, Америка).
5
Непотрібна інформація, що розміщується на пляшках масла , що видається за дороге. "Першого холодного віджиму" - всі оливкова олія виходить тільки холодним пресуванням, дороге масло завжди першого віджиму. "Не містить холестерин" - оливкова олія - здорове масло, воно ніколи не містить холестерин. "Природне, неочищена, без консервантів" - це все також природно для оливкової масла . "Виготовлено без використання хімікатів".
Корисна порада
Смак і аромат хорошого оливкової олії варіюється від сорту оливок, місця їх зростання і часу збору. Пробуйте різні сорти, щоб вибирати його, як хороше вино, в залежності від ваших особистих індивідуальних переваг.